Kamil Grosicki najlepszym piłkarzem Ekstraklasy. Otrzymał wyjątkową nagrodę

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Ekstraklasa nagrodziła najlepszych

Sezon Ekstraklasy zakończony. Na uroczystej gali w Warszawie poznaliśmy najlepszych zawodników i trenerów. Nagrody wręczono w dziewięciu kategoriach — najlepszym piłkarzem został pomocnik Pogoni Szczecin Kamil Grosicki.

Zakończenie każdego sezonu to wyjątkowy czas nie tylko dla zawodników, ale rzecz jasna również dla kibiców. By jeszcze huczniej uczcić sukcesy nagrodzonych, marka Aztorin przygotowała wyjątkową kolekcję. Oficjalne zegarki dedykowane są w tym roku dwóm klubom z niesamowitą historią.

Zwycięzcy odebrali nagrody Ekstraklasy

Podczas gali nagrodzono najlepszych w swoich kategoriach. Piłkarzem sezonu została międzynarodowa gwiazda, Kamil Grosicki.

"Dumny jestem z tego, że dostałem taką nagrodę. Jest to nagroda, na którą głosują piłkarze, czyli z tymi zawodnikami, z którymi na co dzień rywalizuję na boisku i to oni mnie wybrali i jestem na pewno za to im wdzięczny. To pokazuje, że doceniają moją pracę, jaką wykonuję na boisku. Fajna nagroda, cieszę się bardzo z niej" - mówił piłkarz.

Największe powody do radości mieli piłkarze Rakowa-Częstochowy. Zdobyli Mistrzostwo Polski, a także trzy nagrody.

"Trudny sezon, nie było łatwo. Ta presja była dla nas duża, bo chyba od dziewiątej kolejki już prowadziliśmy. Po pierwszej rundzie już nas namaszczono na mistrza, a to tak nie działa. Trzeba każdy mecz po meczu punktować, jak jesteś liderem, bo jak nie, to peleton cię dogoni" — tłumaczy Marek Papszun, trener klubu Raków-Częstochowa.

Dużą rolę w całym przedsięwzięciu co roku pełnią też kibice.

"Ten sezon to nie tylko piłkarskie emocje, to także emocje na trybunach. Prawie 2,9 miliona kibiców odwiedziło stadiony w Polsce w tym sezonie. Ostatnia kolejka, ponad 130 tysięcy, to rekord Ekstraklasy XXI wieku. Ta magiczna bariera trzech milionów w przyszłym sezonie mogłaby pęknąć" — mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy.

Oficjalne zegarki Ekstraklasy

Partnerem Ekstraklasy była tradycyjnie marka Aztorin.

"Marka Aztorin jest od wielu lat oficjalnym partnerem Ekstraklasy i bardzo się cieszymy na tę współpracę, która trwa przez cały sezon, ale jej wielkim ukoronowaniem i uwieńczeniem jest to piłkarskie święto dzisiaj. Także bardzo się cieszymy, że możemy tutaj być i nagrodzić tych najbardziej zasłużonych w tym sezonie" - powiedziała Oktawia Staciewińska, specjalistka do spraw marketingu z firmy Aztorin.

Zegarki wręczone piłkarzom Ekstraklasy nie są jedynymi, które marka ma w swojej ofercie. Kibice, fani i nie tylko mogą znaleźć również zegarki dedykowane dwóm klubom piłkarskim. To jest Warszawska Legia i Poznański Lech.

"Aztorin jest marką, która wiele lat już jest przy Ekstraklasie ze swoim oficjalnym zegarkiem. Jest właściwie takim synonimem techniki i luksusu, który można mieć na nadgarstku. Doskonały partner, który świetnie sprawdza się przy każdej okazji" — tłumaczy Marcin Mikucki, dyrektor marketingu Ekstraklasy.

Życzymy więc kolejnego udanego sezonu i trzech milionów kibiców na stadionach.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Pozostałe wiadomości