"Listy do M. 5" rozbiły bank. Najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku!

"Listy do M.5". Kadr z filmu
"Listy do M.5". Kadr z filmu
Źródło: TVN
Do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale widzom już udzieliła się świąteczna atmosfera. Dlatego też tłumnie pospieszyli do kin na piątą już część kultowej komedii romantycznej "Listy do M. 5". Produkcja okazała się prawdziwym hitem!

"Listy do M. 5" zaliczyły najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku. Ilu widzów poszło do kin w weekend otwarcia?

"Listy do M.5". Najlepsze polskie otwarcie roku

"Listy do M. 5" - jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji roku - już teraz okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym. Najnowszy film z ukochanej przez miliony Polaków świątecznej serii wybił się na pierwsze miejsce box office, notując aż 288 523 wyświetleń. Łącznie z pokazami przedpremierowymi daje to 291 817 widzów po weekendzie otwarcia. 

"Listy do M.5". Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk o swoich rolach

"Listy do M.5". O czym jest film?

"Listy do M. 5" to film, który skupia się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, bliskość czy życzliwość, które obecnie są najistotniejsze. W najnowszej części śledzimy losy dobrze znanych bohaterów. Melowi (Tomasz Karolak) jak zwykle nic nie wychodzi. Zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli, a jego nie zawsze kryształowy charakter znowu zostaje wystawiony na próbę. Z kolei Karina i Szczepan (Piotr Adamczyk i Agnieszka Dygant) uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonają się, czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. Wojciech zaś całkiem przypadkowo pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. W tej części wigilijnej opowieści pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. Zobaczymy historię dziennikarki Anny (Aleksandra Popławska) czy parę uwikłaną w nieszczęśliwą miłość.

- W Polsce prawie wszyscy obchodzą święta, no więc tak, rzeczywiście sporo ludzi w święta mnie zobaczy z drabiną. Piąta seria, ale rzeczywiście przyjmowana każda z jakimś takim ciepłem w sobie. Taki film też jest od czasu do czasu potrzebny. Tym bardziej w takich trudnych czasach - powiedział Wojciech Malajkat w rozmowie z ekipą programu "Co Za Tydzień".

Piąta część "Listów do M." już w kinach.

Zobacz oficjalny zwiastun "Listów do M.5":

"Listy do M.5". Obsada i twórcy

W obsadzie "Listów do M. 5" znaleźli się: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Janusz Chabior, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek, Bartłomiej Kotschedoff, Jacek Borusiński, Stanisława Celińska, Piotr Cyrwus, Michał Czernecki, Elżbieta Jarosik, Wojciech Kalarus, Aleksandra Kisio, Katarzyna Kwiatkowska, Agnieszka Suchora, Barbara Wypych. Za dystrybucję filmu odpowiada Kino Świat.

"Listy do M.5". Plakat
"Listy do M.5". Plakat
Źródło: TVN

Twórcy:

 • Reżyseria: Łukasz Jaworski
  • Scenariusz: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski
   • Zdjęcia: Marian Prokop PSC
    • Producent: Tomasz Blachnicki
     • Scenografia: Wojciech Żogała
      • Muzyka: Łukasz Targosz
       • Kostiumy: Katarzyna Baran
        • Charakteryzacja: Jolanta Madejska - Witek
         • Montaż: Jarosław Barzan PSM
          • Kierownik produkcji: Przemysław Malec
           Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
           Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

           Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

           Czytaj też:

           Autor: Kamila Jamrożek

           Źródło zdjęcia głównego: TVN

           podziel się:

           Pozostałe wiadomości