Wydarzenia

Marta Żmuda Trzebiatowska o filmie "Bejbis". "Wiele pań zobaczy tam fragment swojej historii"

Wydarzenia

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Aktorzy i reżyser o filmie "Bejbis"

Kilka dni temu premierę miał najnowszy film Andrzeja Saramonowicza "Bejbis". W rozmowie z "Co za Tydzień" odtwórcy głównych ról, czyli Marta Żmuda Trzebiatowska i Grzegorz Małecki, a także reżyser Andrzej Saramonowicz opowiedzieli o kulisach produkcji.

Film "Bejbis", na którego premierze były kamery programu "Co za Tydzień", to obraz Andrzeja Saramonowicza, scenarzysty takich hitów jak "Testosteron" czy "Lejdis". Tym razem autor jest także reżyserem, a w rolach głównych zobaczymy Martę Żmudę Trzebiatowską i Grzegorza Małeckiego.

Marta Żmuda Trzebiatowska o "Bejbis"

- "Testosteron" i "Lejdis" zazwyczaj w wyniku połączenia tworzą "Bejbis", a myśmy postarali się te dwie wrażliwości, męską i kobiecą, opisać w odniesieniu do rodzicielstwa — powiedział reżyser.

Marta Żmuda Trzebiatowska dodała:

- Kto nie zna filmów Andrzeja Saramonowicza? Myślę, że większość dialogów czy z "Testosteronu", czy z "Lejdis" jest naprawdę kultowa. Jest bardzo wnikliwym obserwatorem naszej codzienności i w momencie gdy zaprosił mnie na zdjęcia próbne, to byłam na maksa zdeterminowana i wiedziałam, że chcę zagrać Adę. To jest taka "everywoman" powiedziałabym, każda Polka, matka, kobieta, która stara się godzić macierzyństwo, pracę zawodową, być świetną kochanką, kucharką, ogarniać dom, i jeszcze być atrakcyjną kobietą, więc wydaje mi się, że wiele pań zobaczy tam choć fragment swojej historii — powiedziała Marta Żmuda Trzebiatowska.

Marta Żmuda Trzebiatowska
Marta Żmuda Trzebiatowska Marta Żmuda Trzebiatowska Źródło: MWMEDIA

Grzegorz Małecki o swojej roli w filmie "Bejbis"

Grzegorz Małecki, który jest odtwórcą głównej roli męskiej, powiedział:

- Myśmy się tutaj na żaden żart nie silili, chcieliśmy opowiedzieć historię czułą, delikatną, prostą w gruncie rzeczy, dwójki ludzi, którzy bardzo się kochają, nie mogą bez siebie żyć, ale spotykają tyle przeszkód i cudownie z nimi gdzieś tam walczą. W filmie jest cały korowód takich postaci, tych figur babci, dziadka, ojca. Ci nasi bohaterowie są tymi schematami spętani i jakimś lekarstwem na to, jest miłość, uczucie i to jest takie dobre przesłanie — dodał.

Grzegorz Małecki
Grzegorz Małecki Grzegorz Małecki Źródło: MWMEDIA

Reżyser Andrzej Saramonowicz zdradził trochę szczegółów z fabuły.

- Narodziny dziecka wywołują szereg komplikacji. Bohaterowie, przekonani, że sobie łatwo poradzą, bo mają starszą córkę, wydaje im się, że pójdzie jak z płatka, ale okazuje się, że już energia nie ta i problemy nie te i o tym wszystkim opowiada ten film — zdradził.

Andrzej Saramonowicz
Andrzej Saramonowicz Andrzej Saramonowicz Źródło: MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości