Met Gala 2022. Najpiękniejsze stylizacje wieczoru. Te kreacje są zachwycające!

Blake Lively i Ryan Reynolds królowali na Met Gali 2022

Met Gala 2022 zgromadziła w tym roku rzeszę najjaśniejszych gwiazd. Na czerwonym dywanie królowały: złoto, srebro, biel i czerń. Kto zaprezentował się najlepiej? Zobaczcie nasze zestawienie!

Met Gala 2022 po przerwie spowodowanej pandemią powróciła z wielkim rozmachem. To nie tylko wernisaż specjalnej wystawy Costume Institute przy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, ale także pokaz spektakularnych kreacji gwiazd. Ten wyjątkowy, charytatywny bal uznawany jest za najważniejsze wydarzenie w kalendarzu mody.

Met Gala 2022 - goście

Na Met Galę zapraszani są ci, którzy aktualnie najbardziej liczą się w amerykańskim przemyśle rozrywkowym. Zwyczajowo lista osób zaproszonych (zazwyczaj do niedzieli trzymana w tajemnicy) ogranicza się do około 600 osób. Jedno zaproszenie kosztuje od 30 do 35 tysięcy dolarów. Za rezerwację całego stolika, trzeba zapłacić od 200 do 300 tysięcy dolarów. Jest to wydarzenie charytatywne, dlatego pieniądze ze sprzedaży biletów trafiają na potrzeby Costume Institute. Podczas balu zwykle udaje się zebrać nawet kilkanaście 16 milionów dolarów!

Wystawa "Od princeski do New Look". Historia kobiecej mody
Wystawa "Od princeski do New Look". Historia kobiecej mody Źródło: "Co Za Tydzień"

Met Gala 2022 - temat przewodni

Met Gala to prawdziwe modowe święto. Temat przewodni Met Gali to jedna z najważniejszych informacji dotycząca imprezy, gdyż służy za inspirację dla kreacji gwiazd. Hasło przewodnie tegorocznej Met Gali 2022 brzmi: "In America: An Anthology of Fashion" (pol. "W Ameryce: antologia mody"). Motyw łączy się z ubiegłorocznym hasłem, czyli "In America: A Lexicon in Fashion" (pol. "W Ameryce: Leksykon mody".

W tym roku stylizacje miały spełniać dwa warunki: odnosić się do "gilded glamour" i "white tie". "Gilded glamour" nawiązuje do The Gilded Age, czyli Pozłacanego Wieku, okresu w amerykańskiej historii między zakończeniem wojny secesyjnej a pierwszą dekadą XX wieku. "White tie" natomiast jest określeniem na najbardziej uroczysty strój wieczorowy (u mężczyzn frak, u kobiet — suknia wieczorowa do ziemi, uzupełniona rękawiczkami do łokci, a także tiarą bądź diademem).

Meta Gala 2022 - najpiękniejsze stylizacje

Aktorka Blake Lively postawiła w swojej stylizacji na motywy nowojorskie. Suknia z domu Versace miała gorset ze zdobieniami, nawiązującymi do Empire State Building oraz Grand Central Station. Talia obwiązana była ogromną kokardą w miedzianym odcieniu, która po rozwinięciu stanowiła turkusowy tren. Było to nawiązanie do Statui Wolności. Podobnie jak tiara na głowie aktorki. Na czerwonym dywanie Blake Lively pozowała u boku męża Ryana Reynoldsa

Met Gala 2022. Blake Lively
Met Gala 2022. Blake Lively Met Gala 2022. Blake Lively Źródło: Getty Images North America

Szefowa amerykańskiego wydania "Vogue'" Anna Wintour kolejny raz postawiła na kreację domu mody Chanel. Jedna z najważniejszych postaci historii mody miała na sobie prostą, dopasowaną suknię z narzutką oraz tiarę na głowie.

Met Gala 2022. Anna Wintour
Met Gala 2022. Anna Wintour Met Gala 2022. Anna Wintour Źródło: Getty Images North America

Kim Kardashian po raz pierwszy publicznie pokazała się z partnerem Petem Davidsonem. Miała na sobie suknię Marilyn Monroe, w której legenda Hollywood zaśpiewała "Happy Birthday" prezydentowi Johnowi F. Kennedy'emu w maju 1962 roku. Kim Kardashian, aby ją założyć musiała schudnąć siedem kilogramów!

Met Gala 2022. Kim Kardashian i Pete Davidson
Met Gala 2022. Kim Kardashian i Pete Davidson Met Gala 2022. Kim Kardashian i Pete Davidson Źródło: Getty Images North America

Wśród gwiazd ubranych w projekty domu mody Valentino królowała fuksja jak u Nicoli Peltz-Beckham, która pozowała ze swoim mężem Brooklynem.

Met Gala 2022. Nicola Peltz-Beckham i Brooklyn Beckham
Met Gala 2022. Nicola Peltz-Beckham i Brooklyn Beckham Met Gala 2022. Nicola Peltz-Beckham i Brooklyn Beckham Źródło: Getty Images North America

W kreacjach domu mody Versace dominowało zaś srebro i złoto np. kreacja Cardi B.

Met Gala 2022. Cardi B
Met Gala 2022. Cardi B Met Gala 2022. Cardi B Źródło: Getty Images North America

Tom Ford postawił w swoich projektach na biel (Emma Stone), a Prada na czerń (Austin Butler).

Met Gala 2022. Emma Stone
Met Gala 2022. Emma Stone Met Gala 2022. Emma Stone Źródło: Getty Images North America
Met Gala 2022. Austin Butler
Met Gala 2022. Austin Butler Met Gala 2022. Austin Butler Źródło: Getty Images North America

W czerni wystąpiła także Vanessa Hudgens. Jej kreacja od Moschino robi wrażenie!

Met Gala 2022. Vanessa Hudgens
Met Gala 2022. Vanessa Hudgens Met Gala 2022. Vanessa Hudgens Źródło: Getty Images North America

Na uwagę zasługuje też stylizacja Shawna Mendesa, którą zaprojektował Tommy Hilfiger. Wokalista wygląda w niej rewelacyjnie, z klasą, a płaszcz dodaje całości lekko baśniowego charakteru.

Met Gala 2022. Shawn Mendes
Met Gala 2022. Shawn Mendes Met Gala 2022. Shawn Mendes Źródło: FilmMagic

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości