Rosyjska modelka Irina Shayk skomentowała atak Putina na Ukrainę. Jaką ma prośbę?

Irina Shayk sprzeciwia się Putinowi.
Irina Shayk
Źródło: Daniele Venturelli/WireImage/Getty Images
Rosyjską inwazję na Ukrainę potępiają także sami Rosjanie. Modelka Irina Shayk zaprotestowała przeciwko decyzji Władimira Putina o rozpoczęciu wojny i domaga się pomocy dla Ukraińców. Do apelu dołączyły także inne modelki.

Właśnie trwają Tygodnie Mody w największych miastach świata. Przedstawicielki świata mody zabrały głos w sprawie wojny w Ukrainie, która toczy się od kilku dni i jest coraz brutalniejsza. Swoje zdanie wyraziły m.in. Irina Shayk, Bella Hadid i Anja Rubik.

Irina Shayk sprzeciwia się wojnie w Ukrainie

Pochodząca z Rosji modelka Irina Shayk opublikowała na Instagramie czarno-białe zdjęcie pacyfy, czyli znaku pokoju. Oprócz zademonstrowania swojego pacyfizmu, znana rosyjska gwiazda zaapelowała do obserwatorów o pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

Była dziewczyna Cristiano Ronaldo poprosiła obserwatorów, aby wsparli Ukraińców finansowo za pośrednictwem UNICEF oraz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Zamieściła też inki do zbiórek w obu instytucjach na swoim profilu. Zadeklarowała również, że sama wpłaciła pieniądze na rzecz ofiar konfliktu oraz modli się o jego koniec.

"Nie dla wojny. Przekażę darowiznę na UNICEF oraz Ukraiński Czerwony Krzyż. Wejdź w linki na moich InstaStories do darowizn i przekaż, ile jesteś w stanie. Modlę się o pokój" - napisała Irina Shayk na Instagramie.

Bella Hadid krytykuje Rosję

Bella Hadid poleciała do Paryża, gdzie bierze udział w pokazach dla największych światowych marek. Także zabrała głos w sprawie wojny w Ukrainie. Nie pozostała obojętna na tragedię wielu ludzi i stwierdziła jasno, że świat mody musi reagować na poczynania Putina. Zaapelowała również, aby wspierać mieszkańców Ukrainy.

"Proszę nie bądźcie znieczuleni na morderstwa i wojny" - napisała modelka na swoim Instagramie.

Ociec Belli Hadid pochodzi z Palestyny, regionu od wielu lat dotkniętego konfliktem zbrojnym. Modelka z własnego doświadczenia wie, co to znaczy martwić się o rodzinę, która przebywa w kraju ogarniętym wojną.

Bella Hadid zacytowała również modelkę Micę Arganaraz, która na swoim Instagramie opublikowała wpis, w którym stwierdziła:

"Muszę przyznać, że to bardzo dziwne chodzić po wybiegu ze świadomością, że na tym samym kontynencie rozgrywa się wojna"

Misheel Jargalsaikhan o roli w "BrzydUli"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Anja Rubik jest przerażona atakiem Rosji na Ukrainę

Również polska topmodelka Anja Rubik postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat wojny w Ukrainie. Modelka bardzo często angażuje się w różne akcje społeczne i współprace z organizacjami charytatywnymi. Na Instagramie zamieściła następujący wpis:

"Od paru dni, zapewne tak jak wy, żyję wiadomościami, przesyłaniem informacji, namawianiem osób z całego świata do wpłacania pieniędzy na pomoc Ukrainie. Obserwuję co się dzieje w Polsce i jestem dumna z mobilizacji społecznej. Wojna jest czymś okropnym, a to co się dzieje na Ukrainie jest najzwyczajniej okrutne i obrzydliwe" - stwierdziła.

Prezydenta Rosji Władimira Putina nazwała "niezrównoważonym despotą":

"Historia niestety lubi się powtarzać, jeden niezrównoważony despota odpowiedzialny za setki tysięcy ludzkich tragedii teraz grozi bronią jądrową" - napisała.

Przyznała też, że "normalne" życie toczy się dalej, choć ciężko to pojąć:

"Cały świat jest przeciwko wojnie, protestują ludzie od Moskwy po Berlin, Mediolan, Nowy Jork i Tajwan… politycy działają za wolno, NATO podzielone, Niemcy uzależnione od rosyjskiego gazu. Anonymous robi co może A jednoczenie świat się toczy, obowiązki dzienne w pewnym sensie te same. Wysiadłam właśnie z samolotu, lotnisko funkcjonuje tak jak zawsze, jakby wszystko było 'normalnie', jednak mimo tej 'normalności' nie da się ukryć, że na naszym świecie w tej chwili nie ma nic normalnego!".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Daniele Venturelli/WireImage/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości