Sanah o kulisach powstawania muzyki do poezji. "To było na wariata robione, jestem w szoku"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Co Za Tydzień"
Sanah koncertuje na trasie "Bankiet"

Sanah nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Artystka spełnia przy okazji swoje marzenia i realizuje projekty, o których wcześniej tylko śniła. Jednym z nich była płyta z interpretacją utworów polskich poetów. Kolejnym były koncerty w towarzystwie orkiestry i chóru.

W materiale "Co Za Tydzień" zobaczycie relację z koncertu Sanah, który zagrała w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Podekscytowana artystka zdradziła nam kilka rzeczy o kulisach swojej pracy.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo.

Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko" Źródło: "Co Za Tydzień"

Sanah o albumie "Poezyje"

Album "sanah śpiewa Poezyje" składa się z 10 wierszy autorstwa znanych polskich poetów, których artystka szczególnie sobie upodobała. Sanah napisała do nich muzykę. Na płycie znalazły się wiersze m.in. Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz Jacka Cygana.

Wokalistka stworzyła materiał, który natychmiast z wielką radością przyjęli jej fani. Utwór pt. "Nic dwa razy", który jest interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej, jest chętnie słuchany w serwisach streamingowych i udostępniany przez słuchaczy w mediach społecznościowych.

Podczas trasy "Uczta" miałam taki pomysł, żeby na każdym koncercie zaśpiewać inny wiersz, który mi się podoba i który da się przerobić, aby była jakaś linia melodyczna. To było na wariata robione. Naprawdę, np. wiersz Baczyńskiego "Bajka" to był chyba największy spontan ze wszystkich wierszy, bo skomponowałam go w tym samym dniu, w którym miałam koncert. Jestem w szoku, ta płyta to nawet nie był mój pomysł, tylko osób, które słuchały tych wierszy

Gdzie zaśpiewa Sanah? Najbliższe koncerty z trasy "Bankiet"

Pół roku temu Sanah koncertowała na trasie pt. "Uczta". Teraz zaprasza na "Bankiet". Artystka wybrała bardziej kameralne sceny, by móc stworzyć intymną atmosferę. Na scenie towarzyszy jej 50-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz 30-osobowy chór Silesian Chamber Choir Ad Libitum.

Myślałam, że tak może za kilka, kilkanaście lat orkiestra, chór, a to się dzieje. Jestem zauroczona. Mogę wreszcie popatrzeć na kogoś, kto przyszedł i zobaczyć, że przeżywa i się wzrusza

Na stronie organizatora trasy koncertowej artystki widzimy, że pojawi się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach czy Bielsku-Białej. Aktualnie wszystkie miejsca, w których wystąpi, zostały wyprzedane. Latem zaśpiewa na stadionach w Chorzowie i Gdańsku.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości