Radość z wygranej przyćmiła tragedia. Podczas parady zwycięzców Super Bowl doszło do strzelaniny

Chiefs Super Bowl parade 2024
Chiefs Super Bowl parade 2024
Źródło: Getty Images
Jedna osoba zginęła, a około 21 zostało rannych w strzelaninie, do której doszło po zakończeniu parady odbywającej się w związku ze zwycięstwem lokalnej drużyny Kansas City Chiefs w tegorocznym Super Bowl. Jak podają zagraniczne media, dokładna liczba poszkodowanych wciąż jest ustalana. Media społecznościowe obiegły nagrania z miejsca zdarzenia.

Tego dnia Kansas City miało być miastem pełnym radości i wspólnego świętowania. Lokalna drużyna Kansas City Chiefs, na której czele stoi Patrick Mahomes, ponownie sięgnęła po zwycięstwo w Super Bowl, broniąc tytułu najlepszej drużyny NFL. 14 lutego w mieście liderów odbyła się tradycyjna para, podczas której ulicami przejechał autobus wypełniony świętującymi zawodnikami. Wydarzenie za każdym razem przyciąga wielu kibiców, chcących wraz z ukochaną drużyną cieszyć się zwycięstwem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Super Bowl 2024. Podczas parady zwycięzców doszło do strzelaniny

W tym roku radosne wydarzenie zostało przerwane przez tragedię. Po zakończeniu parady, do którego doszło ok. godziny 14:00 czasu lokalnego, w pobliżu stacji kolejowej Union Station doszło do strzelaniny. Jak donoszą służby, zawodnicy udali się tam po zakończeniu wiecu zwycięzców, a ich śladami podążyli fani, chcący zdobyć autografy. Na miejscu znajdowało się przeszło 800 policjantów, którzy nadzorowali przebieg parady, toteż gdy usłyszeli pierwsze strzały, reakcja była natychmiastowa. Do akcji wkroczyła także straż pożarna, która udzieliła pomocy rannym.

Na środowej konferencji prasowej szefowa policji w Kansas City Stacey Graves powiedziała, że ​​w wyniku strzelaniny poszkodowane zostały łącznie 22 osoby, z czego jedna nie żyje. Jak podają amerykańskie media, obrażenia odniosły również dzieci, które powoli wracają do zdrowia. Co do dokładnej liczby poszkodowanych media zagraniczne nie są zgodne, a władze nadal pracują nad ustaleniem dokładnych danych. Lokalna stacja radiowa poinformowała, że ofiarą śmiertelną jest prawdopodobnie jedna z DJ-ek stacji KKFI 90.1 FM Lisa Lopez. Przykrą wiadomość mieli potwierdzić przedstawiciele radia w oficjalnym oświadczeniu.

"Ze szczerym smutkiem oraz z niezwykle ciężkim i złamanym sercem informujemy naszą społeczność, że DJ KKFI Lisa Lopez, prowadząca Taste of Tejano, straciła dziś życie w strzelaninie na wiecu KC Chiefs. Nasze serca i modlitwy ślemy jej rodzinie. Zachęcamy każdego, kto ma wrażenie, że coś widział, aby skontaktował się z organami ścigania pod numerem 816 234 5111" – czytamy w oświadczeniu.

Natomiast władze miasta oficjalnie nie podały danych ofiary, a ponadto milczą na temat nazwisk sprawców. Wiadomo, że zatrzymało trzech podejrzanych, ale motywy, którymi się kierowali, nie są jasne. Jak podaje stacja CBS News, powołując się na źródło bliskie organom ścigania, do strzelaniny miała doprowadzić kłótnia, która przerodziła się w przemoc. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, tragiczne w skutkach zdarzenie nie miało mieć związku z terroryzmem.

Chiefs Super Bowl parade 2024
Chiefs Super Bowl parade 2024
Źródło: Getty Images

Fan Chiefs wykazał się niezwykłą odwagą

Lokalne media donoszą, że gdy wybuchły pierwsze strzały, zawodnicy Kansas City Chiefs znajdowali się jeszcze na specjalnie przygotowanej scenie, ciesząc się z niedzielnego zwycięstwa. Wybuchła panika, zgromadzeni fani oraz przedstawiciele władz zaczęli uciekać i chować się w bezpiecznych miejscach.

"Byłem tam z żoną, byłem tam z mamą. Nigdy nie pomyślałbym, że my, gracze Chiefs oraz fani, setki tysięcy ludzi, będziemy dzisiaj zmuszeni uciekać dla naszego bezpieczeństwa" - przyznał w rozmowie z zagranicznymi mediami burmistrz miasta Quinton Lucas.

Po zdarzeniu w mediach społecznościowych pojawiły się filmy, na których uwieczniono miejsce zdarzenia. Na jednym z nich widać, jak jeden z fanów samodzielnie obezwładnia mężczyznę. Służby nie potwierdziły jednak, czy sytuacja ta ma bezpośredni związek ze sprawą.

Władze drużyny Kansas City Chiefs poinformowały, że wszyscy zawodnicy, trenerzy i personel nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu i są bezpieczni. Zawodnicy składają kondolencje i modlą się za poszkodowanych.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości