Mama Marietty z "HP" wyszła za mąż na trzecim spotkaniu. "Brał w pełni kota w worku"

Marietta Witkowska i Agnieszka Amatullah Wasilewska
Marietta Witkowska i Agnieszka Amatullah Wasilewska
Źródło: X-NEWS/ "Dzień Dobry TVN"
Mama Marietty Witkowskiej, zwyciężczyni pierwszej edycji "Hotelu Paradise", wyznaje islam. Agnieszka Amatullah Wasilewska w "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o swoim życiu. Zdradziła, że postanowiła poślubić męża już na trzecim spotkaniu. Dodała, że ukochany nie widział jej przed ślubem bez chustki.

Agnieszka Amatullah Wasilewska jest jedną z Polek, które zdecydowały się przejść na islam. Decyzję podjęła już 15 lat temu. W 2023 roku mama Marietty Witkowskiej gościła w programie "Dzień dobry TVN", gdzie opowiedziała o tym, jak poznała męża i czy jej dzieci zaakceptowały to, jaką drogę życiową obrała.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Marek Morus o wierze i nawróceniu
Marek Morus o wierze i nawróceniu
Źródło: coozatydzien.tvn.pl

Mama Marietty Witkowskiej przeszła na islam

Agnieszka Amatullah Wasilewska opowiedziała o tym, dlaczego przeszła na islam.

"Islam przekonał mnie tym, że Bóg jest w jednej osobie, modlę się do niego bezpośrednio, bez żadnych pośredników, odpowiadam sama przed nim za swoje czyny" - tłumaczyła w programie śniadaniowym.

Mąż kobiety również jest muzułmaninem. Para poznała się w Internecie. Już na pierwszym spotkaniu poczuli, że są sobą zainteresowani, umówili się na kolejne i już wiedzieli, że chcą być razem. Na trzeciej randce para wzięła ślub. Dlaczego tak szybko?

"W islamie nie ma możliwości poznania się lepiej, dotyku. Mąż nie widział mnie przed ślubem bez chustki. Żebyśmy mogli żyć jak dorośli ludzie, musieliśmy wziąć ślub. Mąż brał w pełni kota w worku. Dopiero po ślubie się poznawaliśmy" - wyjaśniła.

Małżeństwo mamy zwyciężczyni pierwszej edycji "Hotelu Paradise" trwa już 13 lat. Rok wcześniej matka Marietty Witkowskiej przeszła na islam. Wcześniej wzięła rozwód i samotnie wychowywała syna i córkę.

Mąż pani Agnieszki, Jakub Filip Wasilewski, dodał, że sam interesował się różnymi religiami i szukał odpowiedzi. Uważał się za ateistę, później za agnostyka. Pierwszy raz miał kontakt z islamem podczas rocznego pobytu w Londynie. Po siedmiu latach przekonał się, że ta religia jest dla niego.

Marietta Witkowska o przejściu mamy na islam

Uczestniczka "Hotelu Paradise" w materiale "Dzień Dobry TVN" przyznała, że dorastanie z mamą, która przeszła na islam, było wyzwaniem dla całej rodziny, ale widziała, że kobiecie służy nowa religia i jej życie zmierza w dobrym kierunku.

"Można tak powiedzieć, że były dwie religie pod jednym dachem. Dużo osób tego nie mogło zrozumieć. To był taki czas, gdzie słowo Allah kojarzyło się tylko z wybuchem, z terrorystą, więc na pewno też i w szkole pojawiały się komentarze, ale nie robiły one na mnie wrażenia" - wyznała Marietta Witkowska.

Agnieszka Amatullah Wasilewska dodała, że otrzymała od syna i córki dużo wsparcia.

"Moje dzieci doceniły te zmiany. Mariettka od początku z pełnym zaufaniem do tego podeszła" - powiedziała pani Agnieszka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: X-NEWS/ "Dzień Dobry TVN"

podziel się:

Pozostałe wiadomości