Adam Driver o początkach aktorstwa. Po nieudanej próbie poszedł do wojska

Adam Driver
Adam Driver
Źródło: Getty Images North America
Adam Driver i Willem Defoe byli gośćmi podczas festiwalu Camerimage w Toruniu. Aktorzy w rozmowie z "Co Za Tydzień" opowiedzieli o swoich początkach w zawodzie, które nie były łatwe. Zobaczcie sami.

Na festiwal Camerimage przyjeżdżają najlepsi operatorzy, reżyserzy i aktorzy z całego świata. W Toruniu byli Willem Dafoe i Adam Driver, który odebrał nagrodę specjalną.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Adam Driver o karierze i początkach w aktorstwie

Adam Driver o początkach w aktorstwie i wojsku

Aktor promował też swój nowy film "Ferrari". Jak powiedział w rozmowie z ekipą "Co Za Tydzień", jego początki w tym zawodzie wcale nie należały do najłatwiejszych.

- Interesowałem się aktorstwem już w liceum, występowałem w przedstawieniach szkolnych, usłyszałem o szkole Julliard, w której nie sprawdzano ocen na świadectwie i to było kryterium, które mnie zainteresowało. Niestety nie dostałem się tam, po zamachach 11 września 2001 r. postanowiłem wstąpić do wojska i właśnie tam zdałem sobie sprawę, że życie w cywilu nie może być cięższe, niż życie w wojsku. Poprzysiągłem sobie, że kiedy skończę służbę, to ponownie będę zdawał do szkoły aktorskiej. Okazało się, że znów się myliłem, życie w cywilu wcale nie było łatwiejsze, tyle że tym razem dostałem się do szkoły i rozpoczęła się moja przygoda z aktorstwem — powiedział.

Wytrwałość w realizacji planów jest tym, co łączy Adama Drivera z bohaterem filmu "Ferrari".

Ciężko pracowałem, by zostać aktorem. Miałem wiele niepowodzeń, ale się nie poddawałem i próbowałem dalej. Aktorstwo to moja obsesja, fascynuje mnie, nienawidzę tego i kocham jednocześnie. Nigdy nie wykonam na planie nic w pełni dobrze, zawsze jest coś do poprawy. Kiedy dorastasz, twój stosunek do tego zawodu się zmienia, tak samo jak zmienia się twoje życie. Po pewnym czasie aktorstwo samo w sobie nie jest już priorytetem, chociaż zawsze warto starać się więcej wydobyć. Jak patrzę na starszych kolegów, to widzę, że nie do końca zastanawiają się nad sednem tego zawodu. Po prostu nauczyli się z nim żyć
— dodał. 
Adam Driver i Joanne Tucker
Adam Driver i Joanne Tucker
Adam Driver i Joanne Tucker
Źródło: Getty Images

Willem Dafoe o początkach w aktorstwie

Willem Defoe również był gościem podczas festiwalu Camerimage w Toruniu. Jak on wspomina swój start?

- Od najmłodszych lat byłem zainteresowany występami przed ludźmi. Pochodzę z dużej rodziny, w której cały czas musieliśmy się jakoś sobą zajmować. Nawet gdy wykonywaliśmy jakąś pracę, to robiliśmy to w formie zabawy, od zawsze byłem zainteresowany tą inną rzeczywistością, którą się kreuje. Od dziecka występowałem więc w sztukach, potem przyszedł czas na teatr, nigdy nie uczęszczałem do jakiejś szkoły, byłem raczej samoukiem, gdy grałem w teatrze, nawet nie myślałem o filmach, po pewnym czasie ktoś mnie zobaczył w jednej ze sztuk i zaproponował udział w filmie, za tą propozycją poszły następne i nagle pomyślałem: "o, chyba jestem prawdziwym aktorem". To uczucie narastało, nie pojawiło się z dnia na dzień — powiedział.

A kiedy Willem Defoe poczuł, że może się utrzymać tylko z aktorstwa?

- A czy naprawdę mogę? - zaśmiał się aktor.

Willem Dafoe
Willem Dafoe
Źródło: WireImage

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości