Co Za Tydzień. Adam Sztaba poprowadził warsztaty dla młodych muzyków. "Jestem oczarowany"

Młodzi muzycy w ferie mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Adama Sztabę.
Adam Sztaba poprowadził warsztaty muzyczne
Źródło: Co Za Tydzień
Młodzi muzycy w ferie mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Adama Sztabę. - Jestem oczarowany tym, że tak szybko nauczyli się tego materiału - powiedział. Co jeszcze wiadomo na temat tego wydarzenia?

Ferie to dla uczniów nie tylko odpoczynek od szkoły. Mogą być także okazją, aby zdobyć nowe umiejętności. Dla młodych muzyków, którzy chcieli doskonalić swój warsztat, Filharmonia Pomorska zorganizowała specjalne warsztaty "Orchestra 4Young". Poprowadził je znany kompozytor i dyrygent Adam Sztaba.

Adam Sztaba poprowadził warsztaty dla młodych muzyków

- Moglibyśmy jeździć na nartach, ale wybraliśmy sobie muzykowanie — zażartował Adam Sztaba, który był pod wrażeniem, jak szybko jego podopieczni opanowali nowy materiał.

- To jest nowe pokolenie, które bardzo szybko się uczy, jest osłuchane. Dostali mnóstwo informacji, nad czym mogą pracować. W moich kompozycjach jest dość sporo rytmów, ale z tym się zmierzyli. I z technologią też — powiedział Adam Sztaba.

- Jestem oczarowany tym, że oni tak szybko się tego materiału nauczyli - nie mógł się nachwalić podopiecznych dyrygent. - Siedziałem, zastanawiałem się, co przygotować, ale przecież nie znałem ich poziomu. Myślę, ze teraz lecą w świat i te warsztaty będą procentowały na inne działania - dodał.

Zobacz wideo:

Warsztaty muzyczne z Adamem Sztabą
Źródło: Co Za Tydzień

 "Orchestra 4Young" - pierwszy taki projekt w Polsce

Warsztaty orkiestrowo – wokalne "Orchestra 4Young" były skierowane do młodzieży w wieku powyżej 13 lat, uczniów Szkół Muzycznych II Stopnia. Młodzi muzycy wzięli udział w intensywnym programie prób sekcyjnych i orkiestrowych, sesjach coachingowych i warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych wykładowców.

Efektem czterodniowej pracy był wyjątkowy koncert. Dla niektórych muzyków był to pierwszy w życiu występ na scenie, która gościła takie sławy jak Luciano Pavarotti.

- To dla nich z pewnością duże wyróżnienie - powiedział Maciej Puto - dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

podziel się:

Pozostałe wiadomości