Co Za Tydzień

Dziennikarka TVN24 Olga Mildyn z debiutancką powieścią. "Jest tam dużo o fake newsach"

Co Za Tydzień

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Olga Mildyn o swojej książce "Podłość"

Olga Mildyn, dziennikarka TVN24 postanowiła wydać pierwszą powieść, inspirowaną newsem o wypadku samochodowym - "Podłość". W rozmowie z ekipą "Co za Tydzień" sama autorka jak i dziennikarz Jacek Antczak powiedzieli o nowej pozycji na polskim rynku wydawniczym.

Olga Mildyn dziennikarka TVN24 debiutuje powieścią "Podłość" na polskim rynku wydawniczym. W rozmowie z ekipą "Co za Tydzień" dziennikarz Jacek Antczak, powiedział:

- Myślałem, że to będzie kawał literatury faktu, kawał reportażu, tymczasem jestem zaskoczony bardzo pozytywnie, bo to jest kawał literatury pięknej. Młoda autorka potrafiła pokazać naturę człowieka, przez jego zachowania, przez różne sytuacje, czasem nawet zabawne są. Nie tylko dramat i tragedia. Dużo zła jest w tej książce, ale także dużo dobra — wyjawił.

Jacek Antczak o powieści "Podłość"

Sama autorka Olga Mildyn powiedziała:

- Ja bardzo lubię, jak w powieściach coś ciągnie, pcha do przodu, jak mamy jakąś zagadkę, zastanawiamy się, co się mogło wydarzyć — dodała.

- Zaskoczyła mnie dojrzałość tego debiutu, bardzo ciekawa formuła tej książki, wielu bohaterów z różnych środowisk jest bardzo dobrze nam znanych, bo jesteśmy bardzo blisko ludzkich nieszczęść, tragedii, policjantów, prokuratorów — dodał Jacek Antczak.

Olga Mildyn o powieści "Podłość"

- Jest tam dużo o fake newsach, o tym, w jaki sposób dajemy się łapać, nawet jeżeli wydaje nam się, że mamy taki radar włączony. Czasami mimo naszych dobrych intencji, zachowujemy się niedobrze, starałam się też pokazać, w jaki sposób ta przeszłość wpływa na to, jak dziś się zachowujemy w stosunku do innych ludzi, czasami podle — dodała autorka książki.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Co za Tydzień

Pozostałe wiadomości