Justyna Sieńczyłło wzruszająco o Emilianie Kamińskim. "Nasze życie nie było przypadkowe"

czt2104_kamienica (1)
Warszawski Teatr Kamienica obchodził niedawno 15. urodziny. Jubileuszowy wieczór poświęcony był pamięci jego założyciela — wybitnego aktora i reżysera Emiliana Kamińskiego. Ekipa programu "Co Za Tydzień" odwiedziła miejsce, które jest nie tylko teatrem, lecz również domem — dla aktorów, pracowników i publiczności.

Emilian Kamiński zmarł 26 grudna 2022 roku w wieku 70 lat. Był wybitnym polskim aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym, założycielem oraz dyrektorem Teatru Kamienica w Warszawie, który po śmierci męża przejęła Justyna Sieńczyłło.

Justyna Sieńczyłło o Emilianie Kamińskim

Emilian Kamiński, znany z wielu ról filmowych i teatralnych, był osobą, która ciągle zaskakiwała swoim talentem, kreatywnością i determinacją. Jego niezwykła osobowość, pełna pasji i zaangażowania, przyciągała ludzi i sprawiała, że każdy, kto przekroczył próg Teatru Kamienica, czuł się tam mile widziany. Justyna Sieńczyłło opowiedziała w rozmowie z ekipą programu "Co Za Tydzień" o początkach tego wyjątkowego miejsca.

- Ten teatr to ponad 20 lat naszego życia. Przez ten czas rozkwitł. Wszyscy pytają, jak nam się to udało, a my odpowiadamy, że zrobiliśmy to z pasją i ciężką pracą. Wszystko tu pochodziło z naszego domu, od dekoracji. Nadal stoją krzesła, nasz fortepian. To jest kawałek naszego domu - tłumaczyła.

Jubileuszowi Teatru Kamienica towarzyszyła również premiera książki "Emilian Kamiński. Reżyser marzeń" autorstwa Partycji Pawlik.

- Przyznam, że przeczytałam ją tylko raz dla niego. Myślę, że ta rozmowa jest bardzo szczera, bardzo trudna dla niego, bo nie lubił mówić o sobie, ale też myślę, że może być przewodnikiem dla wielu osób na różnych etapach życia. Nie mogę uwierzyć i jestem wdzięczna losowi, że mogłam być z Emilianem prawie 30 lat, że nasze życie nie było przypadkowe w żadnym calu i że wszystko ma swoje powody - mówiła Justyna Sieńczyłło.

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Źródło: MWMEDIA

Aktorki wspominają Emiliana Kamińskiego

W Teatrze Kamienica każdy widz był mile widziany. Emilian Kamiński często osobiście witał publiczność. Był też życzliwy dla aktorów i aktorek. 

- Musimy pielęgnować pamięć, bo Emilian był wyjątkowy. Miał taką niesamowitą osobowość. To był człowiek, który zawsze zaskakiwał, zawsze chciał coś robić, coś tworzyć. To miejsce to świadczy - mówiła Marzena Rogalska. 

Młodzi artyści, którzy zaczynali swoją przygodę z teatrem, zawsze mogli liczyć na życzliwość i wsparcie Emiliana Kamińskiego.

- Emilian był dla mnie jak ojciec sceniczny. Justynka to cudowna, kochana matka, która zawsze dbała o nasze dobre samopoczucie, kiedy mieliśmy ciężkie chwile, kiedy przygotowywaliśmy się do wystawienia spektaklu - wyjaśniała Katarzyna Ptasińska. 

Aldona Jankowska na scenie Teatru Kamienica gra Hankę Bielicką. Opowiedziała o swoim przywiązaniu do rodziny Kamińskich.

- To jest magiczne miejsce. Mogłabym wiele mówić, czuję się bardzo związana z tym miejscem i z rodziną Kamińskich, i z tym, co to miejsce niesie, jaką niesie nadzieję przede wszystkim, że rzeczy niemożliwe są możliwe - stwierdziła. 

Emlian Kamiński
Emlian Kamiński
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości