Miuosh wystąpił w Katowicach. Wyjątkowy koncert uświetnił Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Miuosh, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Ralph Kamiński
Miuosh wystąpił w Katowicach. Niezwykły występ z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Źródło: Co za Tydzień
Album Miuosha, którego premiera odbyła się w 2021 roku, łączy w sobie współczesność z tradycjami ludowymi ziemi śląskiej i Beskidu śląskiego. "Co za Tydzień" odwiedziło artystę podczas prób przed wystąpieniem w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Pieśni współczesne w wykonaniu Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" rozbrzmiały w Katowicach. Wyjątkowe wydarzenie zrobiło wrażenie nawet na Ralphie Kamińskim, który dołożył swoją artystyczną cegiełkę do sukcesu albumu. 

Miuosh i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Kamery programu "Co za Tydzień" dotarły do Katowic. To właśnie tam Miuosh wystąpił przed publicznością ze swoim niezwykłym projektem. 

"Nie sądziłem, że uda nam się zachować konsekwentną formę. Z naszych pomysłów rzeczywiście zostało zrealizowane wszystko. To nie jest taki zwyczajny koncert. Jakoś ten teatr, współpraca i filmowość wszystkich materiałów promujących została tu przemycona. Sięganie po elementy kultury, które są nieco zapomniane, jest dobrodziejstwem dla takich gości jak ja. Ja nie wymyśliłem Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Można powiedzieć, że to on wymyślił więcej mnie, niż ja ich w tej płycie. Fajnie, że są to ludzie otwarci, którzy dają nam szansę pracować ze sobą na takim samym pułapie, jak z każdym innym muzykiem i wokalistą" - powiedział Miuosh.

CZT - Mioush, Slaska koncert
Miuosh - koncert w sali Katowickiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej
Miuosh do stworzenia swojeogo wyjątkowego albumu zaprosił ponad 140 osób. Wśród nich znalazł się między innymi Raplh Kamiński

Ralph Kamiński o twórczości Miuosha

Autorem muzyki i tekstów na albumie jest Miuosh, ale w nowatorski projekt zostało zaangażowanych ponad 140 osób. Jednym z artystów jest Ralph Kamiński, który musiał zmierzyć się z niemałym, twórczym wyzwaniem. 

"Ten projekt jest inny niż wszystkie. Ja też nigdy w życiu w czymś takim nie uczestniczyłem. Robi na mnie wielkie wrażenie to, jak Zespół Pieśni i Tańca Śląsk śpiewa, jak orkiestra wchodzi. Oczywiście jest stres i mobilizacja, ale jest w tym ogromna radość i piękno muzyki, gdzie można być po prostu tu i teraz" - powiedział Ralph Kamiński.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Co za Tydzień

podziel się:

Pozostałe wiadomości