Walczył w ringu, a teraz broni Kijowa. Witalija Kliczkę od 26 lat wspiera żona

Natalia i Witalij Kliczko są małżeństwem od 26 lat
Natalia i Witalij Kliczko są małżeństwem
Źródło: German Select/Gisela Schober
Witalij Kliczko kiedyś walczył w bokserskim ringu, teraz broni suwerenności Ukrainy. Jeden z najbardziej znanych pięściarzy na świecie to nie tylko mer Kijowa, ale również ojciec i mąż. U jego boku od 26 lat trwa jedna kobieta. Kim jest żona Witalija Kliczki i jak wygląda historia ich miłości? Sprawdzamy.

Witalij Kliczko kilka lat temu porzucił rękawice i został merem Kijowa, który od prawie dwóch tygodni jest atakowany przez rosyjskie wojska. Były pięściarz stanął na wysokości zadania. Nie uciekł z ojczyzny. Stanął razem z innymi Ukraińcami do walki z rosyjskimi żołnierzami wysłanymi przez Władimira Putina. Witalija Kliczkę w jego nowej misji od początku wspiera żona, z którą związany jest 26 lat. 

Witalij i Natalia Kliczko - historia miłości

Witalij Kliczko zakochał się w swojej żonie od pierwszego wejrzenia. Ona nie od razu odwzajemniła jego uczucie. Natalia Kliczko poznała przyszłego męża w Kijowie w latach 90., gdy była jeszcze modelką. Pięściarz stracił głowę dla ukochanej do tego stopnia, że zaczął chodzić na wszystkie jej pokazy, chociaż sam do tej pory nie interesował się modą. Ten upór się jednak opłacił.

Witalij i Natalia Kliczko stanęli przed ołtarzem już w 1996 roku, dokładnie 26 kwietnia i niedługo będą obchodzić 26. rocznicę ślubu. Tak dług staż związku nie nadszarpnął ich relacji i mówi się nawet, że dziś miłość pary jest równie mocna, co ćwierć wieku temu.

Nic dziwnego, bowiem Natalia Kliczko od początku bardzo wspiera męża, czy to w karierze sportowej, czy później w polityce. W 2011 roku razem z Witalijem Kliczką przyjechała do Wrocławia na jego walkę z Tomaszem Adamkiem. Podczas bokserskiej gali została zapytana przez jednego z dziennikarzy o to, czy nie boi się zostać zdradzona. Odparła wówczas z uśmiechem:

"Gdyby mnie zdradził, nie pomogłaby mu żadna z umiejętności bokserskich".

Natalia i Witalij Kliczko są małżeństwem od 26 lat
Natalia i Witalij Kliczko są małżeństwem
Natalia i Witalij Kliczko są małżeństwem od 26 lat
Źródło: German Select/Gisela Schober/Getty Images

Witalij Kliczko nigdy natomiast nie ukrywał, że nie są parą idealną, która chętnie pokazuje się na okładkach kolorowych gazet. Pięściarz wielokrotnie przyznawał, że mimo sławy, stara się stworzyć z Natalią normalną rodzinę i żyć według własnych zasad. Para doczekała się trójki dzieci: 22-letniego dziś Igora-Daniela, 20-letniej Elizabeth-Victorii i najmłodszego z rodzeństwa, 17-letniego Maxima. 

"Nie ma jakiejś konkretnej rzeczy, którą lubię w Witaliju bardziej od innych, ale jesteśmy ze sobą przez 15 lat i te wszystkie rzeczy razem sprawiają, że jesteśmy jednością" - mówiła w 2011 roku Natalia Kliczko.

TZPAZURA_DZIECI
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Natalia Kliczko. Kim jest żona mera Kijowa?

Natalia Kliczko przez wiele lat pracowała jako modelka, a wcześniej, podobnie jak jej mąż, również była związana ze sportem: próbowała swoich sił w tenisie oraz trenowała lekkoatletykę. Od kilku lat poświęca się natomiast karierze piosenkarki. Jej talent wokalny fani Witalija Kliczki mogli usłyszeć podczas jego walki z Aleksem Leapai w 2014 roku. Wówczas Natalia Kliczko zaśpiewała hymn Ukrainy. 

Żona Witalija Kliczki od pewnego czasu poświęca się także prowadzeniu instytutu Luna Sound of Silence, gdzie działa jako instruktorka medytacji i jogi. Wspiera także męża w walce o wolną Ukrainę. 

Witalij Kliczko i jego brat Władimir, również światowej sławy pięściarz, po ataku Rosji na ich kraj wstąpili do armii i bronią Kijowa. Natalia Kliczko, która ma niemieckie korzenie, przebywa natomiast w Hamburgu. Zaangażowała się w pomoc uchodźcom, co dokumentuje na Instagramie. 

"Cała moja rodzina jest w epicentrum – są albo w Kijowie, albo w pobliżu. Moi przyjaciele, krewni, znajomi. Każdy dzień zaczynam od pisania do nich. I bardzo się cieszę z odpowiedzi, że wszyscy żyją" - powiedziała we wzruszającej przemowie, którą zamieściła na swoim profilu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: German Select/Gisela Schober

podziel się:

Pozostałe wiadomości