Co Za Tydzień: W Teatrze Polskim spektakl "Nikt nie kocha tak jak tenor". Anna Guzik w niezwykłej roli

Anna Guzik w spektaklu "Nikt nie kocha tak jak tenor" gra śpiewaczkę operową.
Anna Guzik w spektaklu "Nikt nie kocha tak jak tenor"
Źródło: Co Za Tydzień
W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej będzie można obejrzeć spektakl "Nikt nie kocha tak jak tenor". W jedną z ról wcieliła się Anna Guzik. Aktorka wyjaśniła, jak się czuje, odgrywając postać rosyjskiej śpiewaczki operowej.

"Nikt nie kocha tak jak tenor" to komedia, która łączy ze sobą elementy kultury wysokiej i popularnej oraz elementy kilku kultur - przede wszystkim włoskiej i francuskiej. W zabawny sposób zestawione są ze sobą charaktery i wyglądy oraz profesje bohaterów. W obsadzie znalazła się Anna Guzik. Oto, co aktorka powiedziała o swojej roli.

Anna Guzik w roli rosyjskiej śpiewaczki operowej

Anna Guzik, gwiazda seriali TVN takich jak "Na Wspólnej" czy "Hela w opałach", gra w komedii "Nikt nie kocha tak jak tenor" Tatianę Racón.

- Gram rosyjską śpiewaczkę operową i jest to dla mnie ogromna frajda. Jest to postać dosyć charakterystyczna, ona szaleje, kocha na zabój - powiedziała w programie Co Za Tydzień.

Aktorka stwierdziła, że znajomość języka rosyjskiego ułatwiła jej prace nad rolą.

- Miałam język rosyjski w podstawówce, co ma ogromne znaczenie, bo ten język jest nasłuchany. Ja bardzo lubiłam język rosyjski, on jest bardzo płynny, śpiewny, niesie ze sobą pewną melodię, więc dużo łatwej było mi wcielić się w tę postać - powiedziała.

Co Za Tydzień: Premiera spektaklu "Nikt nie kocha tak jak tenor"

"Nikt nie kocha tak jak tenor" - o czym jest spektakl?

Akcja przestawienia "Nikt nie kocha tak jak tenor" rozgrywa się we Francji. Wszyscy bohaterowie wyczekują z niecierpliwością koncertu światowej sławy tenorów, w tym Tito Merellego.

Tito Merelli, niegdyś największy amant wśród tenorów, boleśnie przeżywa fakt, że coraz bardziej się starzeje. Jego wrogiem numer jeden staje się młody i zdolny śpiewak Carlo Nucci. Tito obawia się, że nie jest już tak pociągający, jak kiedyś.

W pewnym momencie tenor nakrywa w pokoju swoją żonę z młodym mężczyzną. Oczywiście to jedna z wielu omyłek, które budują całą farsę.

Spektakl "Nikt nie kocha tak jak tenor" można będzie oglądać w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej od 16 do 20 lutego.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Teatr Polski Bielsko-Biała, Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

podziel się:

Pozostałe wiadomości