Co Za Tydzień. Rita Pax z nowym teledyskiem. Paulina Przybysz śpiewa utwór grupy Breakout

Paulina Przybysz zaśpiewała znaną piosenkę zespołu Breakout - "Gdybyś kochał, hej".
Paulina Przybysz
Źródło: Co Za Tydzień
Zespół Rita Pax wraca na muzyczną scenę. Tym razem artyści wzięli na warsztat piosenkę zespołu Breakout "Gdybyś kochał, hej". Sprawdź, co powiedzieli o swoim nowym teledysku.

Rita Pax to polski zespół muzyczny założony w 2012 roku przez Paulinę Przybysz we współpracy z muzykami występującymi na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy po kilku latach działalności podjęli próbę zmierzenia się z repertuarem słynnej grupy Breakout. Właśnie ukazał się teledysk do utworu "Gdybyś kochał, hej". Twórcy opowiedzieli, jakie przesłanie się za nim kryje.

Paulina Przybysz o coverze piosenki zespołu Breakout

Piosenka "Gdybyś kochał, hej" to ponadczasowa opowieść o miłości śpiewana oryginalnie przez Mirę Kubasińską, a skomponowana przez Tadeusza Nalepę. Paulina Przybysz postanowiła zinterpretować ten utwór na nowo, zachowując jednak jego rock'n'rollowe brzmienie.

- Mam nadzieję, że ten materiał trafi też do młodych ludzi. Być może na początku wcale się nie zorientują, że to jest stary Breakout - powiedziała Paulina Przybysz.

- Stworzenie starej piosenki na nowo jest świetnym przyczynkiem do tego, aby opowiedzieć o uniwersalnych emocjach - dodał reżyser teledysku Kuba Zarzycki.

Zobacz wideo:

Nowy teledysk zespołu Rita Pax
Źródło: Co Za Tydzień

Twórcy o nowym teledysku zespołu Rita Pax

W teledysku do piosenki "Gdybyś kochał, hej" główne role zagrali Paulina Przybysz i Marcin Czarnik.

- To opowieść o rozstaniu. Każdy takie rozterki przeżywa i musi sobie w tym trudnych chwilach jakoś radzić — powiedział Marcin Czarnik.

- Miłość jest zawiłą tematyką w sztuce i w ogóle w życiu. Ta piosenka jest takim aspektem trochę niespełnionej relacji, która wymaga od nas jakiegoś odpuszczenia — dodała Paulina Przybysz.

Twórcom klipu zależało, aby uwypuklić obecne między ludźmi emocje.

- Cały klip opowiada o tej nieuchwytnej przestrzeni pomiędzy byciem z kimś, a nie byciem-opowiada reżyser Kuba Zarzycki.

- Ta piosenka to może być pomost międzypokoleniowy — dodaje.

Kiedy premiera najnowszej płyty zespołu Rita Pax?

Premiera płyty "Piękno. Tribute to Breakout" zespołu Rita Pax, w której skład wchodzi utwór "Gdybyś kochał, hej", planowana jest na wiosnę tego roku.

Zobacz najnowszy teledysk zespołu Rita Pax:

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

podziel się:

Pozostałe wiadomości