Obywatele Republiki - niezwykły koncert w Poznaniu. Gwiazdy o twórczości Grzegorza Ciechowskiego

Obywatele Republiki - niezwykły koncert w Poznaniu
Obywatele Republiki – niezwykły koncert w Poznaniu
Źródło: "Co Za Tydzień"
Moc i ponadczasowy przekaz piosenek Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika można było usłyszeć w Poznaniu podczas koncertu Obywatele Republiki. W tym mieście 21 lat temu zespół zagrał swój ostatni koncert. Sięgnięcie po latach po twórczość zespołu było dla muzyków republiki i gości niezwykłym przeżyciem.

Ekipa programu "Co Za Tydzień" była obecna na koncercie Obywatele Republiki w Poznaniu. Reporterzy porozmawiali z muzykami, którzy wystąpili na poznańskiej scenie m.in. Leszkiem Biolikiem czy Piotrem Roguckim. Jakie emocje im towarzyszyły?

Obywatele Republiki – niezwykły koncert w Poznaniu

Legenda polskiej sceny muzycznej Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik wystąpili razem na jednej scenie i zaprezentowali piosenki z repertuaru swojego dawnego zespołu Republika.

Grzesiek zawsze mówił, że jego tomiki wierszy to są jego płyty, więc z jakiegoś powodu mam wrażenie, że chciałby, żeby te piosenki gdzieś cały czas funkcjonowały, żeby były grane 
- wyznał Leszek Biolik.

Muzyka, którą słyszeliśmy na tym koncercie, była niezwykła. Przekraczała granice czasu i była doskonałym przykładem wyjątkowego talentu Grzegorza Ciechowskiego oraz Zbigniewa Krzywańskiego, Sławomira Ciesielskiego, Leszka Biolika i Pawła Kuczyńskiego. Ich piosenki opowiadają o różnych aspektach życia, takich jak miłość, przemijanie, radości i smutki codzienności, a także o wewnętrznych zmaganiach artystów i ich walkach z samymi sobą. Teksty te oddają doskonale ducha czasów, w których powstały i stanowią trafną diagnozę współczesności.

Cały nasz dorobek jest w dalszym ciągu tak ważny dla ludzi. To bardzo cieszy dlatego, że tym bardziej uzmysławiam sobie, jak te nasze piosenki kształtują może już kolejne pokolenie. Fajnie, że w dalszym ciągu są ludziom bliskie
-  powiedział Zbigniew Krzywański.

Obywatele Republiki – gwiazdy o koncercie

Podczas koncertu Obywatele Republiki zaśpiewali wyjątkowi wokaliści i wokalistki: Renata Przemyk, Kaśka Sochacka, Piotr Rogucki i Błażej Król, a akompaniowali im muzycy z zespołu Elements. Wystąpiło też trio Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk i Jakub Nowak w projekcie Czarno-Białe Ślady.

Czuję się lekko onieśmielona tym, że z tymi ludźmi na tej scenie to robię więc. No czuję jakąś taką pływającą magię od muzyków i strony publiczności 
- powiedziała Kaśka Sochacka. 

W nowych osobistych aranżacjach hity Republiki zaśpiewali Renata Przemyk i Piotr Rogucki. Co wokalista myśli o twórczości zespołu?

Kawałki Grzegorza Ciechowskiego mają na mnie bardzo duży wpływ co, co czasami już mi przeszkadza. Nigdy nie ma ściemy, kiedy się je śpiewa i zawsze jest jakiś punkt odniesienia, a dodatkowo są żywe dzięki instrumentalistom, którzy z nami występują. Jest wielu artystów, którzy gdzieś tam kiedyś grali i ich materiał się zdezaktualizował. Natomiast ten cały czas bardzo mocno działa
- powiedział muzyk.

Kolejne koncerty Republiki w maju we Wrocławiu i w Szczecinie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości