Daniel Olbrychski o najstarszym synu. "Nie miał mojego charakteru"

Daniel Olbrychski o najstarszym synu. Uważa, że zmarnował swoją karierę?
Daniel Olbrychski o najstarszym synu. Uważa, że zmarnował swoją karierę?
Źródło: MWMEDIA
Daniel Olbrychski jest ojcem trójki dzieci: Rafała, Weroniki i Wiktora. Najstarszy z nich poszedł w ślady ojca i spełniał się w aktorstwie, a także w muzyce. W najnowszym wywiadzie Daniel Olbrychski wyznał, że jego najstarszy syn zaprzepaścił swoją szansę. "Nie miał tego mojego charakteru i w muzyce i w aktorstwie. Trzeba być w tym konsekwentnym" - powiedział aktor.

Daniel Olbrychski ze związku z Moniką Dzienisiewicz doczekał się syna Rafała. W trakcie małżeństwa aktor związał się z Marylą Rodowicz, tym samym tworząc jeden z najgłośniejszych skandali w Polsce w latach 70. XX wieku.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski

Daniel Olbrychski o relacji z dziećmi. Najstarszy syn poszedł w jego ślady

Po bolesnym rozstaniu Daniel Olbrychski związał się z Zuzanną Łapicką, z którą powitał na świecie córkę Weronikę, a siedem lat później na świat przyszedł jego syn ze związku z niemiecką aktorką Barbarą Sukową — Wiktor Longo-Olbrychski.

Daniel Olbrychski w ostatniej rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla cozatydzien.tvn.pl wyznał, że mimo różnych zajętości i komplikacji w życiu prywatnym starał się być dobrym ojcem dla swoich dzieci.

- Problem polega na tym, że ja troje dzieci mam każde z inną kobietą. Pierwsze małżeństwo mi się nie udało w jakiś sposób, drugie też, a jedno dziecko jest pozamałżeńskie. Moje życie nie aktorskie, ale osobiste było tak rozhuśtane. Ja byłem fajnym ojcem. Najwięcej ze mną przeżyła moja córka Weronika, a z Rafałem, mimo że porzuciłem jego matkę, kiedy on miał niecałe trzy lata, to do dorosłości nie było świąt czy wakacji, których by nie spędzał ze mną. I to całkowicie. Nie widzę żadnego powodu, dla którego zapracowany lekarz, inżynier czy polityk jest lepszym ojcem od aktora. Byłem zajęty piękną pracą, czasami nieregularną, ale czasu na dzieci nigdy nie szczędziłem. Oprócz mojego najmłodszego syna, z którym rzadziej się widywałem. Przyjeżdża do mnie za miesiąc. Chce mi przedstawić narzeczoną, on jest pół Niemcem, pół Polakiem, ale świetnie wie, kto jest jego ojcem. Dużo czasu spędzał ze mną w Europie, a później również mieliśmy bardzo częsty kontakt. Wiktor Longo-Olbrychski wspaniale śpiewa i komponuje — powiedział Daniel Olbrychski.

Co ciekawe, najstarszy syn aktora poszedł w jego ślady. Rafał Olbrychski miał ogromny potencjał i wiele osób wróżyło mu karierę. Dlaczego przestał pojawiać się na ekranie?

Nie miał tego mojego charakteru i w muzyce i w aktorstwie. Trzeba być w tym konsekwentnym
- powiedział Daniel Olbrychski w rozmowie z nami.
Daniel Olbrychski z synem Rafałem
Daniel Olbrychski z synem Rafałem
Daniel Olbrychski z synem Rafałem
Źródło: FilmMagic, Inc

Daniel Olbrychski o synu Rafale. Zabrakło mu pewnych cech, aby zostać aktorem

Daniel Olbrychski wyznał, że jego synowi zabrakło pewnych cech, które są konieczne, aby być dobrym aktorem.

- Wielki aktor jak wielki sportowiec musi mieć dwie niby wykluczające się cechy poza talentem, który jest od Boga i pracowitością, którą ma się z charakteru, czyli wielką pewność siebie i wielką pokorę. Sportowiec pewność, że musi wygrać, bo jeśli w to nie wierzy, to przegra. Aktor jeśli zostanie obsadzony w roli Hamleta, musi uważać, że jest najlepszy, bo inaczej nie ma prawa powiedzieć "być albo nie być". I połączenie się tych dwóch niby wykluczających się elementów, daje szansę, że dojdzie się na szczyt — powiedział aktor.

Daniel Olbrychski zauważył, że jego syn na początku kariery odnosił duże sukcesy w aktorstwie i muzyce.

- Rafałowi czegoś zabrakło. Może pokory właśnie. Jego płyta była okrzyknięta debiutem roku gdy miał 18 lat, jego pierwsza rola w filmie "Rozmowa z człowiekiem z szafy" przyniosła mu nagrodę za najlepszy debiut im. Zbyszka Cybulskiego. (...) Więc czegoś zabrakło. Zagrał 6 głównych ról w filmie, potem po latach Marie Laforêt moja przyjaciółka, która już nie żyje, kiedy wysłuchała jego pierwszej płyty, powiedziała, że takich osób w Europie nie jest dużo, może 200, ale po 5 latach zostaje 50, a po 10 - 2 na całą Europę: "Od ciebie Rafał zależy, czy będziesz wśród tych 150, czy 50". No i Rafał w tym momencie mógłby powiedzieć, że słów ojca i Marii nie wykorzystał do końca — wyznał Daniel Olbrychski.

Całą rozmowę z Danielem Olbrychskim przeczytacie tutaj.

Rafał Olbrychski
Rafał Olbrychski
Rafał Olbrychski
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości