"It Ends With Us". Blake Lively w obsadzie ekranizacji książki, która stała się hitem TikToka

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
"Deadline", "Glamour", Instagram
"It Ends With Us". Blake Lively zagra 23-letnią Lily Bloom

Powstanie film na podstawie bestsellerowej książki "It Ends with Us". W obsadzie ekranizacji powieści, która podbiła TikToka znaleźli się m.in. Blake Lively i Justin Baldoni. Fani byli zaskoczeni doborem aktorów.

Powieść "It Ends with Us" ukazała się w 2016 roku, ale popularność zdobyła kilka lat później dzięki mediom społecznościowym. Książka stała się hitem "BookToka", czyli części serwisu TikTok poświęconej literaturze. Po romans sięgnęły wtedy nawet amerykańskie celebrytki takie jak Hailey Bieber czy Kylie i Kendall Jenner.

"It Ends With Us" – o czym jest film?

"It Ends With Us" to ekranizacja powieści autorstwa Colleen Hoover, która wydała także inne bestsellerowe tytuły jak "Verity, Ugly Love", "All Your Perfects" czy "Reminders of Him". Książka opowiada historię 23-letniej Lily Bloom, która właśnie skończyła studia i przeprowadziła się do Bostonu. Dziewczyna poznaje przystojnego 30-letniego neurochirurga Ryle'a Kincaida. Nagle do jej życia wraca też młodzieńcza miłość Atlas Corrigan. Dziewczyna staje przed dylematem, kogo wybrać. Musi też stawić czoła swojej mrocznej przeszłości.

W wywiadzie dla Publishers Weekly w 2017 roku autorka wyjaśniła, że książka "It Ends With Us" została oparta na relacji jej matki i ojca.

Do napisania jej zainspirowała mnie moja matka. Książka opowiada o jej relacji z moim ojcem. Rozwiodła się z nim, gdy miałam około dwóch lat. Notka autorska na końcu powieści wyjaśnia, jak ta historia odnosi się do moich rodziców

Kiedy autorka skończyła pisać książkę, opowiedziała o tym mamie. Ta płakała i nie mogła mówić z emocji, dlatego wysłała jej SMS-a. Wyjaśniła w nim, że przez 35 lat zastanawiała się, czy dokonała właściwego wyboru, odchodząc od jej ojca. Książka córki utwierdziła ją w tej decyzji. Kobieta kilka lat tkwiła w przemocowym związku.

Mam nadzieję, że czytelnicy wyniosą z tej książki to, że ludzie zasługują na szacunek w związkach. Nie tylko kobiety, ale wszyscy

Od momentu wydania w 2016 roku "It Ends With Us" sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie i zostało przetłumaczone na ponad 20 języków. Książka zadebiutowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów The New York Times w styczniu 2022 roku i była numerem jeden na liście dla dorosłych Publishers Weekly i numerem jeden na jej ogólnej liście przez pierwsze sześć miesięcy 2022 roku. Sequel zatytułowany "It Starts With Us" został opublikowany w październiku 2022 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach"Co Za Tydzień"
wideo 2/13

"It Ends With Us" –  Blake Lively i Justin Baldoni w obsadzie

W główne postacie w filmie "It Ends With Us" wcielą się Blake Lively i Justin Baldoni. Aktor będzie jednocześnie reżyserem i producentem wykonawczym adaptacji bestsellerowej powieści, której scenariusz zaadaptuje Christy Hall.

"It Ends With Us" –  Blake Lively i Justin Baldoni w obsadzie
"It Ends With Us" –  Blake Lively i Justin Baldoni w obsadzie "It Ends With Us" –  Blake Lively i Justin Baldoni w obsadzie Źródło: Getty Images

Colleen Hoover ogłosiła nazwiska aktorów w wideo na Instagramie w styczniu 2023 roku. Umotywowała też swój wybór.

Kiedy po raz pierwszy spotkałam Justina Baldoniego, który reżyseruje film do It Ends With Us", natychmiast chciałam, aby był Ryle'em. Po prostu miałam wrażenie, że ma to, czego potrzeba do zagrania tej postać. Mamy więc naszego Ryle'a i naszą Lily. Myślę, że Justin Baldoni i Blake Lively mają to, czego potrzeba, aby ożywić te postacie i nie mogę się doczekać, aż to zobaczycie

Fani byli zdziwieni doborem obsady przez twórców filmu. W komentarzach na Instagramie zwracali uwagę na wiek aktorów. 35-letnia Blake Lively wcieli się w postać 23-latki. Dzieli je aż 12 lat. Justin Baldoni z kolei dobiega 40-stki w przeciwieństwie do bohatera książki, który dopiero co skończył 30 lat. Kino zna już jednak podobne przypadki, które skończyły się sukcesem. Jeżeli aktorzy perfekcyjnie oddadzą charakter postaci, widzowie zapewne szybko zapomną o ich wieku i wciągną się w historię na ekranie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: "Deadline", "Glamour", Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości