"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi, Rachel Zegler i Lucy Liu o filmie i komiksach

Zachary Levi o filmie "Shazam! Gniew bogów"
Zachary Levi o filmie "Shazam! Gniew bogów"
Źródło: Getty Images
"Shazam! Gniew bogów" to film, który przedstawia dalszy ciąg historii nastolatka Billy'ego Batsona. Po wypowiedzeniu magicznego słowa chłopak zmienia się w swoje dorosłe alter ego, superbohatera Shazama. W roli głównej Zachary Levi. Nowymi gwiazdami w obsadzie są Rachel Zegler, Lucy Liu i Helen Mirren. Zobaczcie materiał wideo, w którym hollywoodzkie gwiazdy opowiadają o pracy przy tej produkcji.

"Shazam!" to film na podstawie serii komiksów o superbohaterze wydawnictwa DC Comics. Sprytny nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą postać, by stawić czoła siłom zła. Kontynuacja jego przygód, czyli produkcja "Shazam! Gniew bogów" pojawiła się w kinach już 17 marca.  

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
Źródło: Co Za Tydzień

Zachary Levi o filmie "Shazam! Gniew bogów"

Superbohater Shazam musi wspólnie ze swoją rodziną walczyć przeciwko córkom mitycznego Atlasa. Odtwórca głównej roli Zachary Levi prywatnie jest wielkim fanem komików. Aktor ma już pomysł na kontynuację przygód herosa.

- Nasze filmy mają przyjazny ton dla rodziny. Oczywiście nie kierujemy ich do maluchów, bo mamy tutaj trochę grozy [...] Śmierć jest nieodzowną częścią tej historii. Podobnie jak magia. Wszystko to prowadzi do zombie. Wydaje mi się, że można zrobić fajny film o zombie w klimacie "Shazama". Poza tym widziałem już tyle razy, jak grupy superbohaterów walczyły z robotami czy kosmitami. Czas by walczyli z zombiakami - mówił podekscytowany aktor.

Zachary Levi pojawił się już wcześniej w filmie o superbohaterach. W 2017 roku mogliśmy podziwiać go w obrazie "Thor: Ragnarok". Wcześniej gwiazdor zasłynął z roli w sitcomie telewizyjnym "Prawie doskonali". Na dużym ekranie zadebiutował z kolei w komedii "Agent XXL 2".

"Shazam! Gniew bogów" – zdjęcia z filmu
rev-1-SHZM2-FP-0240r_High_Res_JPEG
rev-1-SHZM2-TRLR-0001_High_Res_JPEG (1)
rev-1-SHZM2-FP-0013_High_Res_JPEG
rev-1-SHZM2-05542r_High_Res_JPEG
+13
Zobacz galerię

Lucy Liu o dzieciństwie i komiksach

Nowymi gwiazdami w obsadzie filmu są Rachel Zegler, Helen Mirren i Lucy Liu. Ta ostatnia to amerykańska aktorka pochodzenia chińskiego. Wraz z Cameron Diaz i Drew Barrymore była też jednym z trzech tytułowych "Aniołków Charliego". Lucy Liu pracuje również w dubbingu. Użyczyła swojego głosu m.in. Żmii w "Kung-Fu Pandzie" oraz Mgiełce w "Dzwoneczku". W 2019 roku jako druga w historii Amerykanka azjatyckiego pochodzenia otrzymała gwiazdę na słynnej Hollywood Walk of Fame.

Lucy Liu również kochała czytać komiksy. Opowiedziała, dlaczego były dla niej takie ważne. Nawiązała do przeszłości i nowoczesnej technologii.

- Kiedy dorastałam, tylko one były dostępne. Nie było wtedy streamingu, wszechobecnego kontentu, social mediów czy telefonów z kamerami. Technologicznie to były zupełnie inne czasu. Kiedy człowiek chciał coś przeczytać, musiał iść do biblioteki lub sklepu z komiksami, gdzie na okrągłych stojakach wisiały albumy [...] Czasy jednak się zmieniły, rozwinęła się technologia i teraz te filmy są nową wersją komiksów, ponieważ możemy w nich pokazać dosłownie wszystko. Te produkcje stały się też na tyle uniwersalne, że każdy może się w nich odnaleźć - powiedziała w wywiadzie.

Dziennikarz "Co za Tydzień" Dawid Muszyński zapytał jej młodszą koleżankę z planu Rachel Zegler, czy nie była zazdrosna, że Lucy dostała w filmie smoka.

- Byłyśmy z Helen wściekłe - zażartowała Rachel Zegler - trochę zazdrościłyśmy, ale jak zobaczyłyśmy, z jakim trudem to się wiąże, to nam przeszło. Byłaś świnką doświadczalną, na której testowano ten nowy mechanizm smoka. My kończyłyśmy zdjęcia, a ty musiałaś jeszcze siedzieć na planie - słyszymy w materiale wideo.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości