Byliśmy na planie "Kuby Wojewódzkiego". Tych ukrytych miejsc nie widzieliście!

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Tajemnice produkcji #8 Kulisy programu "Kuba Wojewódzki". Wygląd studia, zakamarki, sekrety programu

#TAJEMNICEPRODUKCJI. "Kuba Wojewódzki" to dobrze znany Polakom talk-show. Czy aby na pewno? Kalina Szymankiewicz odsłoniła tajemnice tego programu. Gdzie i kiedy nagrywane są odcinki, jak naprawdę wygląda studio i zakamarki, których nie zobaczycie w telewizji? Zobaczcie kulisy, dzięki którym jeszcze bardziej poznacie magię telewizji. W materiale wideo goście specjalni: wokalistka Magda Bereda i piłkarz Grzegorz Krychowiak.

Kalina Szymankiewicz zaprosiła do przygotowania odcinka Piotra Gustawa Dziwulskiego - który często towarzyszy jej w oprowadzaniu po planach popularnych programów TVN. Gustaw jest kierownikiem planu, który zna każdy zakamarek studia nagrań oraz nadzoruje pracę całej ekipy. Dzięki niemu poznaliśmy tajemnice programu prowadzonego od lat przez Kubę Wojewódzkiego.

Odcinek z kulisami "Kuby Wojewódzkiego" został nagrany, gdy gościem była Magda Bereda i Grzegorz Krychowiak.

Kulisy programu "Kuba Wojewódzki" i słynna kanapa

Nasza kamera miała okazję obserwować próbę kamerową przed nagraniem właściwego odcinka. Gustaw wyjaśnił, że za każdym razem ekipa spotyka się, by omówić scenariusz. W odcinku zobaczycie, jak realizatorzy przygotowywali się do występu muzycznego Magdy Beredy. O wszystko trzeba zadbać - niezwykle istotne są rekwizyty i inne elementy scenografii.

Gustaw pokazał nam "dziurę" w kanapie, którą wydrapali goście.

- Kiedy goście się denerwują, wkładają tu palec - zwrócił uwagę kierownik planu.

W trakcie nagrywania odcinka nie ma przerw. W momencie, w którym zdarzają się jakieś wpadki techniczne, nikt nie stopuje show. Widzowie wiele razy mogli już dostrzec np. dźwiękowca, który poprawiał na wizji mikrofony gości. Kiedyś zgasło światło, ale nawet to nie przeszkodziło w realizacji odcinka.

W materiale wideo zobaczycie też wszystkie miejsca w studio, również te ukryte. Kierownik planu pokazał wszystkie ustawienia gospodarza show i elementy, które muszą znaleźć się w programie. Będziecie mogli prześledzić wejścia Kuby Wojewódzkiego i gości. W tym temacie również kryje się pewna tajemnica!

Grzegorz Krychowiak i Magda Bereda o programie Kuby Wojewódzkiego

Grzegorz Krychowiak dwukrotnie wystąpił w programie Kuby Wojewódzkiego. Piłkarz nie czuł presji w związku z występem u kontrowersyjnego dziennikarza. Ma jednak złotą radę dla wszystkich, którzy przychodzą do niego na wywiady.

- Nie ukrywam, że za bardzo się do tego nie przygotowywałem. Przede wszystkim najważniejsze jest to, żeby przyjść i trochę się pośmiać - odpowiedział szczerze.

Dla Magdy Beredy był to debiut na kanapie popularnego show. Musiała uczestniczyć w próbach, bo dała muzyczny popis.

- Siedziałam już chwilę na kanapie - jest naprawdę wygodna. Studio wygląda bardzo podobnie, ale w telewizji wydaje się trochę większe - przyznała wokalistka.

Kuba Wojewódzki nie widzi wcześniej gości. Wchodzi do studia specjalnym przejściem.

- Kuba zamknięty jest w swojej garderobie. Po próbie on się tam maluje, a goście mają garderobę piętro wyżej. Najpierw wprowadzamy gościa, sadzamy go w "poczekalni". Zasłaniam kotarę i idziemy po Kubę. Wchodzimy tymi samymi drzwiami, ale przemykamy za kotarą i idziemy na tzw. pierwszą pozycję. Tutaj zgaszone jest światło. Idziemy w pełnej ciemności przy pomocy latarek - pokazał nam Gustaw.

Wiecie, że Kuba za każdym razem spontanicznie wykonuje swój taniec w czołówce na tle czerwonego koła?

Widownia w programie Kuby Wojewódzkiego

"Kuba Wojewódzki" to jedyny program, gdzie producent nie płaci publiczności za to, że bierze udział w nagraniach. Wszyscy przychodzą dla gospodarza show i gości. Na widowni są stali bywalcy, ale za każdym razem w większości przychodzą nowi ludzie.

Gustaw rozgrzewa publiczność przed rozpoczęciem właściwego nagrania. Zobaczcie, jakie techniki stosuje, by wprawić ją w odpowiedni nastrój.

- Wyreżyserowane są trzy "rozpierduszki", które wynikają ze scenariusza: na wejście prowadzącego, pierwszego gościa i na wejście drugiego. Wszystko, co się dzieje poza tymi momentami, to naturalne reakcje publiczności. Doskonale się bawią - mówi Gustaw.

"Tajemnice produkcji" to cykl wideo serwisu cozatydzien.tvn.pl, w którym odkrywamy, co dzieje się na planie seriali, filmów i najpopularniejszych programów telewizyjnych. Zapraszamy na rozmowy z twórcami, nie tylko reżyserami i aktorami, ale i ekipą realizatorską. Odkryj z nami tajemnice!

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA, Archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości