Adrianna Hyzopska o życiu po "Top Model". Jak potoczyły się jej losy?

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
"Top Model 11" - uczestnicy: Adriana Hyzopska

Adriana Hyzopska, transpłciowa modelka, która zabłysnęła w XI edycji "Top Model", szykuje się do udziału w dużej kampanii. Po udziale w kilku modelingowych projektach opowiedziała nam, jak to jest być nieheteronormatywną modelką w Polsce. Zdradziła, czy w pracy przeszkadza jej fakt, że jest jeszcze przed operacją płci. "Wciąż spotykam się z hejtem".

Adriana Hyzopska szturmem podbiła serca zarówno jury, jak i widzów XI edycji programu "Top Model". Największe uznanie zdobyła, decydując się na nagą sesję. Efekty spotkały się z uznaniem jury i utwierdziły modelkę, że marzenie o wybiegu "Victoria's Secret" jest możliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Krzysztof Skórzyński zdradził tajemnicę swojej szczęśliwej bransoletki. Otrzymał ją od córki
Krzysztof Skórzyński zdradził tajemnicę swojej szczęśliwej bransoletki. Otrzymał ją od córki

Adrianna Hyzopska - wiek, kariera, związek, plany

Adrianna Hyżopska kończy w tym roku 19 lat, a tym samym w maju czeka ją matura. Rozszerzony angielski wybrała nie bez powodu. Po zakończeniu szkoły planuje rozpocząć międzynarodową karierę. Dlatego też obecnie przygotowania do egzaminów łączy z kolejnymi modelingowymi zleceniami. Wśród nich jest coś wyjątkowego, co na razie musi pozostać jeszcze tajemnicą.

- Niestety na razie nie mogę za wiele powiedzieć, ale to będzie naprawdę fajny projekt i na pewno najlepsza współpraca, jaką kiedykolwiek miałam - tłumaczy.

Fani są też zainteresowani prywatnym życiem Adriany Hyzopskiej. Liczni obserwatorzy zastanawiali się, w czym modelka pokaże się na studniówce. Okazuje się, że autorką pomysłu na wychwalaną przez fanów złotą suknię jest sama Adriana Hyzopska. Pomysł dokładnie opisała koleżance projektantce, która pomogła zrealizować marzenie. I tak na Instagramie możemy oglądać gwiazdę "Top Model" w iście balowej sukni u boku partnera. Zapytana o to, kto jej towarzyszył, odpowiada, że przyjaciel.

- Wiadomo jak jest, ktoś nam się tam zawsze podoba, ktoś wpadnie w oko, ale nie, ja jestem "wieczną singielką" - przekonuje modelka dodając, że nie szuka miłości, bo wie, że ta przychodzi z zaskoczenia.

Z czym musi mierzyć się transpłciowa modelka w Polsce? Zapytaliśmy uczestniczkę "Top Model"

Adriana Hyzopska zdradziła kulisy dotychczasowych współprac modelingowych. 19-latka przyznaje, że nie wiedziała, czego może się spodziewać po polskiej branży modowej. Ta jednak okazała się być naprawdę tolerancyjna.

- W mediach jest wciąż dużo hejtu i mowy nienawiści, także ten problem z tolerancją wciąż jest. Nie tak duży jak kiedyś, ale jest i to jest okropne. Miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej. Ja też wciąż spotykam się z hejtem, ale on mnie w ogóle nie obchodzi. Nie możemy przejmować się tym co w naszym życiu nie ma dla nas znaczenia, zwłaszcza że zazwyczaj taki hejt jest od osób, których nie znamy - wyjaśnia.

- Fakt, że jestem transpłciowa nie przeszkadza mi w byciu tym, kim chcę być. A chcę być modelką. Jest to bardzo otwarta i tolerancyjna branża. Klienci, projektanci, agencje modelingowe są bardzo otwarte na nowe typy urody, charaktery i wygląd, także nigdy mi to w pracy nie było to zarzucone - mówi.

O różnorodność na modowych wybiegach zabiegają już najwięksi światowi projektanci, również ci, zajmujący się bielizną. Już w 2018 roku marka bielizny Rihanny Savage x Fenty, udowodniła, że stworzenie seksownego i różnorodnego pokazu mody bieliźnianej jak najbardziej wpisuje się w obecne trendy. Marka zaprezentowała nie tylko modele wszystkich rozmiarów, a także propozycje dla queer, trans, osób niebinarnych i drag queens. Teraz różnorodność ma być też hasłem przewodnim powrotu słynnego pokazu aniołków Victoria's Secret.

- Aniołki Victoria's Secret oglądałam już w podstawówce i w gimnazjum. To jest marzenie! Tym bardziej, że oni mają też modelki transpłciowe - dodaje Adrianna Hyzopska.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/x-news

Pozostałe wiadomości