Karol III obchodzi pierwszy Dzień Matki po śmierci Elżbiety II. Wzruszający wpis

Karol III miał wyjątkową więź z Elżbietą II
Karol III miał wyjątkową więź z Elżbietą II
Źródło: Sang Tan/WPA Pool/Getty Images
Karol III z okazji Dnia Matki, który w Wielkiej Brytanii jest świętowany 19 marca, opublikował archiwalne zdjęcie z Elżbietą II. Syn zmarłej królowej dodał do tego czuły wpis, a internauci nie ukrywali wzruszenia. Dla nowego króla jest to pierwsze takie święto po śmierci 96-letniej monarchini.

Dzień Matki to wyjątkowe święto obchodzone na całym świecie. W Polsce przypada na 26 maja, natomiast w Wielkiej Brytanii tę samą okazję świętuje się prawie dwa miesiące wcześniej, bo 19 marca. W tym roku Dzień Matki był wyjątkowy dla Karola III, który po raz pierwszy od 74 lat spędził go bez Elżbiety II. Nowy król nie zapomniał jednak uczcić pamięci zmarłej monarchini i z tej okazji pokusił się o wzruszający gest.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Marta Żmuda Trzebiatowska o dzieciach
Marta Żmuda Trzebiatowska o dzieciach
Marta Żmuda Trzebiatowska o dzieciach

Karol III uczcił Dzień Matki. Opublikował archiwalne zdjęcie z Elżbietą II

Z okazji Dnia Matki król Karol III opublikował na oficjalnym koncie na Instagramie brytyjskiej rodziny królewskiej archiwalne zdjęcie ze swoją zmarłą niedawno mamą, Elżbietą II. Fotografia przedstawia monarchinię za czasów jej młodości, a na kolanach królowej stoi jej malutki wówczas syn Karol.

W kolejnym slajdzie postu widać kolejne zdjęcie, tym razem z Camillą Parker-Bowles oraz jej matką Rosalind Shand, która zmarła w 1994 roku. Król i jego małżonka dodali do pamiątkowych fotografii czuły opis, który chwycił internautów za serca.

"Do wszystkich matek na całym świecie i do tych, którzy mogą dziś tęsknić za swoimi mamami - myślimy o was i życzymy wam specjalnego Dnia Matki" - czytamy na instagramowym koncie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Fani "royalsów" byli zachwyceni: chętnie "lajkowali" fotografie i zostawili pod postem ponad 2,5 tysiąca komentarzy.

"Szczęśliwego Dnia Matki dla królowej Camilli";

"Ogromy szacunek dla królowej Elżbiety II";

"Królowa Elżbieta na zawsze pozostanie w naszych sercach" - czytamy w niektórych z nich.

Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii

Elżbieta II przez wiele lat wydawała się swoim poddanym nieśmiertelna. Ukochana królowa Brytyjczyków wstąpiła na tron ponad siedem dekad temu, w wieku zaledwie 25 lat. Monarchini od razu podkreśliła, że będzie służyć swojemu narodowi aż do ostatnich dni swojego życia i tak też się stało. Królowa z biegiem lat oddawała coraz więcej obowiązków synowi i wnukowi, przestała też nosić koronę ze względu na jej ciężar, nigdy natomiast nie zrezygnowała z pełnienia swojej posługi.

Elżbieta II na początku 2022 roku zachorowała na COVID-19, a prasa szybko zauważyła, że chociaż monarchini wyzdrowiała, to zaczęła podupadać na zdrowiu. W kolejnych miesiącach królowa bardzo schudła, a na jej rękach zaczęły pojawiać się intensywne siniaki. Mimo to Elżbieta II z wielką pompą świętowała 70-lecie swojego panowania. Potem wyruszyła na zasłużony urlop do Szkocji, do swojej letniej rezydencji, czyli Zamku Balmoral. To właśnie tam spędziła swoje ostatnie chwile. Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat.

Początkowo za oficjalną przyczynę zgonu monarchini uznano "podeszły wiek", potem nowe światło na sprawę rzucił przyjaciel królowej i jej męża księcia Filipa. Gyles Brandreth poinformował, że Elżbieta II cierpiała na nowotwór szpiku kostnego, który objawia się bólem w kościach. Zdaniem pisarza królowa zmagała się z chorobą przez ostatnie miesiące swojego życia i to właśnie rak był przyczyną jej śmierci.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Sang Tan/WPA Pool/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości