Agnieszka Chylińska – dzieciństwo, kariera, związki, dzieci

Agnieszka Chylińska podczas finału programu "Mam talent"
Agnieszka Chylińska - wiek, kariera, dzieci
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Agnieszka Chylińska to jedna z najbardziej charakterystycznych gwiazd muzyki rockowej, ale i także osobowość telewizyjna. Zmieniająca się jak kameleon wokalistka długo szukała swojego miejsca w show-biznesie. Obecnie doskonale spełnia się jako jurorka programu "Mam talent", zaskakując co sezon nową fryzurą i stylem. Jak wyglądała droga Agnieszki Chylińskiej na szczyt?

Agnieszka Chylińska to nie tylko piosenkarka, autorka tekstów, ale także felietonistka i autorka książek dla dzieci. Oto garść informacji na jej temat.

Agnieszka Chylińska – skąd pochodzi, wiek, rodzina, wykształcenie

Agnieszka Chylińska urodziła się 23 maja 1976 roku w Gdańsku. Jest córką Barbary i Andrzeja Chylińskich. Jej mama to nauczycielka-pedagog, a tata dziennikarz muzyczny i sportowy. Wokalistka ma starszego o trzy lata brata Wawrzyna "Variena" Chylińskiego, który jest perkusistą deathmetalowym. Grał w zespołach takich jak "Damnation", "Forest of Impaled" czy "Against the Plagues".

Agnieszka Chylińska ma wykształcenie podstawowe. W 1994 roki, będąc w drugiej klasie liceum, porzuciła naukę, by poświęcić się muzyce.

Agnieszka Chylińska w różnych fryzurach
Agnieszka Chylińska w różnych fryzurach
Źródło: MWMEDIA

Agnieszka Chylińska – kariera

Agnieszka Chylińska urodziła się w 1976 r. w Gdańsku. W latach 1994-2003 była wokalistką jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych w Polsce – O.N.A, w którym stawiano raczej na cięższe brzmienia, jak heavy metal i hard rock. W 1995 wydali debiutancki album studyjny pt. Modlishka, a w kolejnych latach nagrali jeszcze cztery płyty: Bzzzzz (1996), T.R.I.P. (1998), Pieprz (1999) i Mrok (2001). Krążki tej grupy sprzedawały się znakomicie, jednak Agnieszka postanowiła od 2003 r. występować jako Chylińska. Za rozpad grupy wokalistka obarczyła Grzegorza Skawińskiego, który według niej, nadmiernie ją kontrolował i nie pozwalał rozwinąć skrzydeł, a także nie miał do niej zaufania. Po rozpadzie grupy Chylińska z częścią muzyków zaczęła pracę na własny rachunek. Od 2009 r. artystka wydała 3 ważne dla niej płyty: Modern Rocking (2009), Forever Child (2016) i Pink Punk (2018). 15 grudnia 2019 rozpoczęła trasę koncertową „Warto było szaleć tak” celebrującą jej 25-letnią działalność na scenie muzycznej, która po zawieszeniu na czas pandemii, właśnie ruszyła ponownie.

Agnieszka Chylińska jest jurorką w telewizyjnych konkursach talentów: "Mam talent!" (od 2008) i "Mali giganci" (2015–2017). Od 2012 napisała osiem książek dla dzieci, które cieszą się ogromną popularnością.

Agnieszka Chylińska w "Mam Talent"
Agnieszka Chylińska w "Mam Talent"
Źródło: MWMEDIA

Zobacz wideo:

Weronika Rosati o karierze w Stanach Zjednoczonych
Weronika Rosati o karierze w Stanach Zjednoczonych
Weronika Rosati w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl powiedziała o różnicach pomiędzy sukcesami aktorek i aktorów na arenie międzynarodowej.
Źródło: Co za Tydzień

Agnieszka Chylińska – związki

Agnieszka Chylińska pierwszy raz za mąż wyszła w 2002 r. Jej wybrankiem był Krzysztof Krysiak, menadżer działu marketingu w wytwórni muzycznej, którego poznała na imprezie u Roberta Gawlińskiego. Niestety po 16 miesiącach para się rozwiodła.

Później wokalistka związała się dość tajemniczym Markiem, grafikiem z Sopotu, który z dala trzyma się od świata mediów i nie towarzyszy Agnieszce na wydarzeniach związanych z jej pracą. Wiadomo tylko, że to on projektował okładki na płyty Chylińskiej i tak para się poznała. Dwa lata udawało się artystce ukrywać to, że w 2010 r. zakochani pobrali się. Obecnie razem wychowują trójkę dzieci: 15-letniego Ryszarda, 11-letnią Esterę i 8-letnią Krystynę.

Agnieszka Chylińska – dzieci

Agnieszka Chylińska ma syna Ryszarda (ur. 2006) oraz dwie córki: Esterę (ur. 26 grudnia 2010) i Krystynę (ur. 8 stycznia 2013). Gwiazda dba o to, by życie jej dzieci nie było na tzw. świeczniku. Nie pokazuje ich twarzy i rzadko kiedy wypowiada się na ich temat. Niedawno postanowiła jednak zabrać głos w ważnej sprawie, informując, że dwójka z jej dzieci wymaga szczególnej opieki. Choć gwiazda nie powiedziała wprost, czego dotyczy problem, to fani doszukiwali się pogłębionej informacji zarówno w książkach dla dzieci Chylińskiej, których artystka napisała już osiem, jak również we wspieraniu rodzin, które muszą zmierzyć się z autyzmem.

Wokalistka skomentowała sprawę w swoich mediach społecznościowych: „Kiedy urodziłam moje dzieci i pojawiły się okoliczności, które dawały mi oczywisty wybór pomiędzy byciem wiecznie rozsiadającą się w roli ofiary lamentującą matką lub zadaniowcem i buntownikiem niezmordowanie walczącym o to, by każde z moich dzieci bez względu na swoje, jak to się ładnie mówi, »deficyty« mogło mieć dobre i pogodne życie, wybrałam to drugie. (...) I może nie było cudu, ale dało się to wszystko udźwignąć. Może samo przekonanie o tym, że nie jest tak ciężko, jak myślałam, było wystarczającym powodem, by trwać, by być, by towarzyszyć”.

Agnieszka Chylińska w "Mam Talent"

Agnieszka Chylińska jest jurorką w programie "Mam talent" od czasu emisji pierwszego odcinka w 2008 roku. Choć inni jurorzy się zmieniali, ona nie opuściła żadnego odcinka. Obecnie partnerują jej Małgorzata Foremniak, która także zasiada w jury od początku oraz Jan Kliment. Właśnie trwają nagrania do 14. edycji talent show, która zostanie wyemitowana w stacji TVN jesienią.

Agnieszka Chylińska w "Mam Talent"
Agnieszka Chylińska w "Mam Talent"
Źródło: MWMEDIA

Agnieszka Chylińska - Instagram

Agnieszka Chylińska prowadzi oficjalny profil na Instagramie pod nickiem @agnieszka.chylinska. Gwiazda umieszcza na nim gównie informacje związane z jej życiem zawodowym. Można znaleźć tam m.in. daty i miejsca jej koncertów i zdjęcia z członkami zespołu czy sesji zdjęciowych.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości