Agnieszka Grochowska mówi o emocjach. "Zdarzało mi się stać i ryczeć"

Na swoim koncie ma wiele barwnych ról, ale docenia przede wszystkim różnorodność. Agnieszka Grochowska niedawno skończyła 40-stkę i dziś wie już jak radzić sobie z emocjami na planie. Kiedyś miała z tym niemały problem.
Zamyślona aktorka Agnieszka Grochowska
Agnieszka Grochowska
Zamyślona aktorka Agnieszka Grochowska
Źródło: MWMEDIA

W kontekście swojej pracy Agnieszka Grochowska mówi o podróżowaniu między odległymi światami. Szczególnie w ostatnim czasie aktorce udało się dotrzeć do miejsca na drodze kariery, w którym łączy pracę nad rolami o bardzo różnym charakterze. "Większa rozmaitość jest chyba niemożliwa" - mówi aktorka, podkreślając, że zawsze o takiej różnorodności marzyła.

Aktorzy "Pokusy" o swoich rolach. Helena Englert, Piotr Stramowski, Klaudia El Dursi
Źródło: "Co Za Tydzień"

Agnieszka Grochowska - w jakich filmach gra?

Agnieszka Grochowska w swojej karierze ma na koncie najróżniejsze role. Część z nich wymagała od niej wyjątkowego przygotowania. Zagrała między innymi w sensacyjnym "Dniu Matki", do którego musiała nauczyć się bić. Wzięła także udział w kostiumowym filmie "Kosa" o Tadeuszu Kościuszce, w którym grała żonę tytułowego bohatera. Jeździła także na wózku inwalidzkim, jako Julia z komedii romantycznej "Skołowani", a niedawno weszła na plan ekranizacji "Pana Kleksa". To jedynie weekend z zawodowego życia Agnieszki Grochowskiej. W to wszystko trzeba jeszcze wpleść normalność - w tym opiekę nad dziećmi.

Aktorka udowadnia, że bycie mamą i wziętą gwiazdą filmową można łączyć i to całkiem sprawnie. "Wynajęłam dom nad rzeką. Była z nami opiekunka, ja pracowałam głównie w nocy, więc jak wracałam o piątej rano, mogłam się wyspać i spędzać z czas z chłopakami. Potem jeszcze wyruszyliśmy kamperem, nawet niedaleka podróż po Warmii czy Mazurach z takim domem na kółkach jest fantastycznym przeżyciem" - mówiła Agnieszka Grochowska w wywiadzie dla "Twojego Stylu". Okazuje się, że aktorka jest mistrzynią takiego planowania.

Dzieci Agnieszki Grochowskiej. Chłopcy towarzyszą jej na planie

Agnieszka Grochowska jest podwójną mamą - 11-letniego Władysława i o trzy lata młodszego Henryka. Dzieci towarzyszą jej na planie nie po raz pierwszy. Już jako sześciomiesięczny niemowlak, Władysław obserwował mamę na planie podczas nagrań filmu "Teen Spirit" w Londynie. "Mam z tamtego czasu nagrania wideo. Są całkiem czarne, bo przychodziłam po zdjęciach w nocy - nic nie widać, słychać tylko perlisty śmiech niemowlaka". Dziś aktorka wspomina, jak bardzo niewyspana i zmęczona była, łącząc te dwie role. Przyznaje, że to doświadczenie nauczyło ją, by nie brać na swoje barki wszystkiego, co przyniesie los, ale dążyć do wybranego celu.

Tyn cel zdaje się zmieniać dla aktorki wraz z wiekiem. W tym kontekście Agnieszka Grochowska opowiada o doświadczeniach z filmu "Skołowani". "Gdy wcielasz się w kogoś, kto ma obiektywne ograniczenia, a jednocześnie jest aktywny i pogodny, radzi sobie i nie robi ze wszystkiego problemu, to nie pozostaje bez wpływu na ciebie" - przyznaje, mówiąc o tym, że to doświadczenie zmienia jej patrzenie na własne życie.

Agnieszka Grochowska na planie. Jak radzi sobie z emocjami?

To właśnie pojmowanie własnych emocji i radzenie sobie z nimi w pracy aktorskiej były dla aktorki punktem zwrotnym jej kariery. Wspomina, że kiedyś miała ogromny problem z wychodzeniem z nastroju, w jaki wprowadzała się, będąc w konkretnej roli.

"Zdarzało mi się po zakończonej scenie stać i ryczeć. Potrzebowałam czasu, żeby przez to przejść. Kiedyś bym się schowała, stłumiła te uczucia, a teraz przestałam to robić. W końcu podczas trudnej sceny ekipa jest obecna, bierze w niej udział. Ktoś mnie szarpie, bije czy całuje i to się dzieje. Przestałam to podważać" - mówi aktorka, dodając, że często widzi na planach, jak aktorzy zmagają się z tym samym problemem. Sama wie już, że produkcja filmowa to jedna wielka społeczność ludzi, która powinna dawać przyzwolenie na przeżywanie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości