Agnieszka Woźniak-Starak – wiek, studia, kariera, związki

Agnieszka Woźniak-Starak - kim jest dziennikarka?
Agnieszka Woźniak-Starak - kim jest dziennikarka?
Źródło: Paweł Wodzyński/Dzień Dobry TVN/East News
Agnieszka Woźniak-Starak to dziennikarka, która od lat występuje w znanych i cenionych programach telewizyjnych. Doskonale odnajduje się też jako współprowadząca w "Dzień Dobry TVN" u boku Ewy Drzyzgi. Prywatnie jest miłośniczką i obrończynią zwierząt, sama ma kilka psów, które wzięła ze schroniska.

Agnieszka Woźniak-Starak – wiek, studia

Agnieszka Woźniak-Starak urodziła się w 1978 r. w Warszawie. Tu również ukończyła studia na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Nie były to jej jedyne studia, Agnieszka bowiem uzyskała także licencjat z dziennikarstwa radiowego w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych. Ukończyła dodatkowo podyplomowo studium aktorskie w Akademii Telewizyjnej.

Agnieszka Woźniak-Starak – kariera

Dziennikarka swoją drogę zawodową zaczęła od współpracy z Radiową Jedynką. W latach 2003-2004 prowadziła program "Obudź się”. Do 2013 r. związana była z telewizją publiczną, prowadziła poranne wydania śniadaniowe, ale też programy muzyczne.

W 2013 r. rozpoczęła współpracę z grupą TVN. Najpierw pojawiła się w programie "Dzień Dobry TVN", a od 2015 r. zaczęła prowadzić także inne formaty. Najpierw w 2015 r. "Aplauz, aplauz", w którym rodzice wraz z dorosłymi opiekunami występowali przed jury. Program był jednym z najchętniej oglądanych niedzielnych pozycji ramówkowych.

W 2016 r. na dziennikarkę czekały kolejne wyzwania zawodowe, a mianowicie poprowadzenie programu "Ameryka Express”, czyli wyjazd z gwiazdami do Ameryki Południowej, gdzie czekało na nich sporo wyzwań, ale i możliwość zwiedzania krajów w nietypowy sposób, a mianowicie stopem.

Agnieszka Woźniak-Starak postanowiła także wówczas wejść głębiej w świat show-biznesu i informować na bieżąco widzów, co dzieje się w świecie celebrytów. Jej program "Na językach" dość szybko znalazł uznanie widzów.

Dziennikarka jednocześnie rozwijała się także w innych formatach, np. w TVN Style prowadziła program "Stylowy magazyn", a także na antenie TVN7 "Big Brother Arena".

Na rok, po tragicznej śmierci męża, Agnieszka Woźniak-Starak zawiesiła swoją działalność medialną. Dopiero w marcu 2020 r. zaczęła prowadzić audycje w newonce.radio, a od września 2020 r. powróciła jako współprowadząca program "Dzień Dobry TVN" w duecie z Ewą Drzyzgą, która także powróciła do telewizji porannej po dłuższej nieobecności.

Agnieszka Woźniak-Starak - związki, mężowie

Agnieszka Woźniak-Starak w 2008 r. wyszła za mąż za Adama Badziaka, motocyklistę rajdowego. Niestety para postanowiła się po kilku latach rozstać. Agnieszka tłumaczyła to tym, że woleli zrobić to na tyle szybko, by nie zniszczyć życia dziecku, które mogłoby się pojawić w kolejnych latach. Po trzech latach separacji, w 2015 r. udało im bez rozgłosu medialnego rozwieść. 

W tamtym czasie Agnieszka była już w innym związku z Piotrem Woźniakiem-Starakiem, który skradł jej serce. Poznali się na imprezie organizowanej przez Piotra, Agnieszka przyszła ze znajomymi, choć zupełnie nie miała ochoty na spotkanie. Jednak już po kilku godzinach spędzonych w towarzystwie Staraka była zauroczona aurą, którą roztaczał. Czekali jednak aż rok na to, by pójść na pierwszą randkę. Ciągle w tym czasie spotykali się przy różnych okazjach, a Piotr prosił wówczas Agnieszkę, by czytała znaki, bo ewidentnie pisane jest im bycie razem. O ich zaręczynach na corocznym balu TVN rozpisywały się wszystkie media. Piotr wszystko zorganizował w tajemnicy przed ukochaną i gdy poprosił ją o rękę na oczach wszystkich uczestników wydarzenia, nie miała wątpliwości, czy powinna za niego wyjść za mąż. Ich ślub był wydarzeniem medialnym. Rok później w Wenecji powiedzieli sobie tak, a ich miłość kwitła przez kolejne trzy lata, do czasu tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno, kiedy to Piotr Woźniak-Starak zginął po wypadnięciu z motorówki. 

Agnieszka zniknęła po śmierci męża z mediów na prawie rok. W wywiadach, których udzieliła po swoim powrocie opowiadała, że korzystała z pomocy terapeuty, by poradzić sobie z żałobą i odnaleźć sens życia. Pomógł jej także wyjazd w góry i miesiące odosobnienia. Mogła w tamtym czasie liczyć na przyjaciół, którzy przez wiele tygodni nie pozostawili jej samej, aż stanęła na nogi.

Agnieszka Woźniak-Starak wspominała także w wywiadzie dla "Pani” o innym dramacie osobistym. Okazało się, że dziennikarka straciła ciążę i musiała zmierzyć się z bólem po stracie dziecka. 

- Jestem w stanie zrozumieć ból kobiet, gdy tracą ciążę, bo sama przez to niejednokrotnie przeszłam, podobnie jak miliony innych kobiet. Moja druga ciąża miała poważną wadę genetyczną.

Agnieszka Woźniak-Starak – zwierzęta

Dziennikarka jest szczęśliwą posiadaczką aż sześciu psów. Od lat bierze udział w akcjach wspierających prawa zwierząt i zachwala także adopcję psów. Za swoją działalność otrzymała w 2013 r. nominację do nagrody "Serce dla zwierząt" w plebiscycie portalu psy.pl.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/Dzień Dobry TVN/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości