Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga to dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która przez ponad piętnaście lat prowadziła talk-show „Rozmowy w toku”. Jej zaangażowanie, merytoryka i umiejętność słuchania sprawiły, że szybko stała się ona ulubienicą publiczności, głównie kobiet.

Ewa Drzyzga – dzieciństwo, życie prywatne

Ewa Drzyzga urodziła w Krakowie 1 grudnia 1967 roku. Jej matka zajmowała się pielęgniarstwem, a ojciec działał jako wojskowy. Ewa Drzyzga ukończyła Szkołę Podstawową nr 64, a następnie VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego. Jako kierunek swoich studiów wybrała filologię rosyjską na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej. Niewiele osób wie, że Ewa Drzyzga próbowała swoich sił w krakowskiej grupie teatralnej „Om”. Dziennikarka była dwukrotnie zamężna. Jej partnerami byli Andrzej Roszak oraz Marcin Borowski, z którym wychowuje dwójkę synów - Stanisława i Ignacego.

Kariera dziennikarska Ewy Drzyzgi

Początek zawodowej drogi Drzyzgi to staż w Polskim Radiu w Krakowie. Następnie, udało jej się zdobyć angaż w Radiu Małopolska Fun (RMF FM), w którym prowadziła bloki informacyjne, Radio Muzyka Fakty i inne programy. Z biegiem lat Drzyzga weszła na stałe do ekipy RMF FM, próbując zarazem swojego szczęścia na ekranie. Współpraca z radiem zakończyła się w 2001 roku. Kolejne lata kariery Ewy związane były ze stacją TVN. Poza „Rozmowami w toku” prowadziła m.in. „Narodowy Test Inteligencji”, „Studio Złote Tarasy”, czy też „36,6 st. C.” Od 2020 roku widzowie mogą oglądać Drzyzgę w porannym programie „Dzień Dobry TVN”. Jej partnerką jest Agnieszka Woźniak-Starak.

Ewa Drzyzga jako prowadząca talk-show "Rozmowy w toku"

Dzięki „Rozmowom w toku” Ewa Drzyzga stała się rozpoznawalna w całej Polsce. Dowodem jej uznania wśród telewidzów są liczne nagrody i wyróżnienia. Drzyzga w 2002 roku zdobyła Wiktora w kategorii Osobowość Telewizyjna. Dziennikarce aż trzykrotnie przyznano Telekamerę Tele Tygodnia – 2004 (publicystka), 2005 (talk-show), 2006 (program społeczno-interwencyjny), dzięki czemu mogła otrzymać Złotą Telekamerę (2007 r.)

„Rozmowy w toku” pojawiły się na ekranie w 2000 roku, a ostatni odcinek wypuszczono na początku listopada 2016 roku. Drzyzga nie była jedyną prowadzącą talk-show. W pierwszych odcinkach widzowie mogli bowiem oglądać Ewę Bakalarską – aktorkę, reżyserkę, absolwentkę PWST. Do polskiego talk-show zapraszano gości, którzy opowiadali niełatwe dla nich historie z życia wzięte. Każdy odcinek skupiony był wokół konkretnego tematu, a przedstawione perypetie stanowiły podstawę do dyskusji, w której mogli brać udział widzowie w studiu. Do „Rozmów w toku” zapraszano także ekspertów – psychologów, socjologów, pedagogów itp. Podobną formułę miały produkcje: „Ewa w podróży”, „Ewa w Chicago” czy też „Babiniec”.

Ewa Drzyzga – Instagram

Ewa Drzyzga prowadzi konto na Instagramie @ewa_drzyzga. Obecnie obserwuje ją około 62,1 tys. osób. Na jej profilu zobaczyć można prywatne zdjęcia, ale także te z DDTVN czy zza kulis jej telewizyjnej pracy.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Ewa Drzyzga o stresie przed rozmowami na żywo
Ewa Drzyzga o stresie przed rozmowami na żywo Ewa Drzyzga o stresie przed rozmowami na żywo

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA