Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak szczerze o karierze
Agnieszka Woźniak-Starak jest bezapelacyjnie jedną z najbardziej znanych polskich dziennikarek. Już niedługo widzowie TVN zobaczą ją w nowej roli - prowadzącej uwielbiane show "Mam Talent!". To właśnie na planie tego programu gwiazda udzieliła wywiadu Annie Pawelczyk-Bardydze. Zdradziła w nim, jaką radę chciałaby usłyszeć na początku kariery. To, co powiedziała, wiele osób może zaskoczyć.

Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z nami wróciła pamięcią do pierwszych chwil spędzonych na planie telewizyjnym. W szczerej wypowiedzi zaznaczyła, na jakie wsparcie liczyła jako początkująca dziennikarka. Koniecznie zobaczcie, co powiedziała.

Agnieszka Woźniak-Starak o początkach kariery

Anna Pawelczyk-Bardyga z cozatydzien.tvn.pl zapytała Agnieszkę Woźniak-Starak, jakiej rady udzieliłaby sobie sprzed lat. Odpowiedź bardzo nas zaskoczyła.

- Idź się zajmij czymś innym - zażartowała dziennikarka.

Okazało się jednak, że to wstęp do historii o tym, jak wyglądały jej początki.

- Wiesz, co, chyba gdybym miała dzisiaj wybierać jeszcze raz, to nie wiem, czy bym weszła na tę show-biznesową ścieżkę. Nie wiem, czy bym nie poszła w bardziej jakiś artystyczny zawód, gdzie mogłabym siedzieć w domu przy komputerze, projektować ludziom domy, albo robić jakieś grafiki i sobie siedzieć w ciszy i spokoju. To byłby chyba mój plan B na życie. No bo to jest i trudny świat, i czasem niewdzięczny, bardzo kolorowy, bardzo ciekawy. Chyba ta dziennikarska strona jest dla mnie mimo wszystko o wiele ciekawsza niż show-bizowa. Myślę, że jakbym drugi raz zaczynała moją zawodową karierę i wybierała sobie zawód, to myślę, że to by nie był show-biznes. Z jednej strony jest fajnie, a z drugiej też widzę dużo wad - wyjaśniła.

Gwiazda TVN odniosła się również do tematu "kolorowych początków" i tego, czego brakowało jej ze strony dawnych pracodawców.

- Najtrudniejsze były początki, to bez dwóch zdaniem. Wiesz, zostałam wrzucona na głęboką wodę, bo zostałam wrzucona do prowadzenia programów na żywo i pierwszej śniadaniówki, której już niestety nie ma. Nie miałam żadnego doświadczenia tak naprawdę. Miałam dwadzieścia parę lat i to było ciekawe doświadczenie, ale dostałam po głowie parę razy. Różnie się to kończyło. Więc jak myślę o tych początkach, to na pewno nie była to droga usłana różami, tylko dosyć wyboista droga. Chyba lepiej nawet wspominam początki w polskim radiu moje, bo tam jakoś chyba się lepiej czułam niż na początku w telewizji, na pewno. [...] Moim problemem było to, że miałam tych uwag za mało. Że ktoś cię wrzuca na głęboką wodę i później nie weryfikuje tego, co ty robisz, nie rozmawia z tobą o tym. To był taki zimny chów w telewizji polskiej. Gdzieś tam można się było zdać na kolegów. Oczywiście były jakieś życzliwe osoby. Pamiętam, że najwięcej tak naprawdę wyciągałam ze szkoleń z panią Joanną Luboń, logopedką, która szkoliła całą telewizję i całe radio. T o była jedyna osoba, która dawała mi jakiś feedback. Brakowało mi tego feedbacku i to było trudne, bo nie wiesz, czy ludzie są zadowoleni z tego, co robisz, czy nie są. Na koniec okazuje się, że nie są, ale tak naprawdę nie wiesz dlaczego, więc to było bardzo trudne - wyjawiła.

Agnieszka Woźniak-Starak o tremie i stresie w pracy

Wiele mówi się o tym, jak stresująca i obciążająca dla organizmu może być praca w mediach. Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z nami postanowiła odnieść się do tego tematu. Wyjawiła bowiem, że mimo wielu lat doświadczenia wciąż zmaga się z tremą. Zaskakujące jest jednak to, w jakich sytuacjach ten stres się pojawia. Zobaczcie sami.

- Często się stresuję. To jest takie zabawne. Najmniej stresują mnie takie sytuacje jak wielkie imprezy, jak festiwale, takie jak festiwal w Sopocie. A chyba najbardziej stresuję się, prowadząc premiery filmowe, jak masz tych ludzi tak blisko. I tak wiesz, że wszyscy patrzą, oceniają. To chyba są takie stresujące dla mnie momenty. [...] Często się stresuję w pracy. Programy na żywo chyba mnie stresują najmniej - wyjaśniła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości