Gwiazdy

Aktorka Jodie Comer uznana za najpiękniejszą kobietę na świecie. Jak to oceniono?

Gwiazdy

Autor:
Urszula
Grabowska

Ogłoszono listę najbardziej "fizycznie doskonałych kobiet". Na pierwszym miejscu jest brytyjska aktorka Jodie Comer. Dlaczego to właśnie ona uzyskała ten tytuł? O to miano walczyła m.in. Beyoncé.

Istnieje naukowa metoda, która przedstawia najbardziej "fizycznie doskonałe" istoty ludzkie. Lista kobiet, które mają warunki zewnętrzne, aby znaleźć się na niej, jest opracowywana, przy użyciu komputerowych technik mapowania, przez chirurga kosmetycznego twarzy, doktora Juliana De Silvana. Golden Ratio to matematyczne równanie stworzone przez Greków w celu zmierzenia piękna. Ideą tej metody jest to, że im bliższe proporcji twarzy lub ciała są liczby 1,618 (Phi), tym piękniejsza jest dana osoba. Tak oto na najpiękniejszą kobietę świat została wybrana Jodie Comer, prześcigając tym samym Beyoncé. 

Gwiazdy na premierze spektaklu "Bliżej" w Teatrze 6. piętro
Gwiazdy na premierze spektaklu "Bliżej" w Teatrze 6. piętro Źródło: "Co Za Tydzień"

Jodie Comer to najpiękniejsza kobieta świata. "Jest matematycznie doskonała"

Jodie Comer ma 29 lat. Jest brytyjską aktorką znaną z serialu "Obsesja Eve". Za  rolę w nim zdobyła nagrodę Emmy oraz BAFTA. Pochodzi z Liverpoolu. Od najmłodszych lat próbowała swoich sił w aktorstwie. W wieku 11 lat wygrała festiwal monologów na Liverpool Performing Arts w St. George Hall. Pierwszą rolę dostała w 2008 roku, gdzie zagrała epizod w serialu medycznym "The Royal Today". Od tamtej pory na dobre wkroczyła do świata filmowo-serialowego. 

Według Golden Ratio Jodie Comer w 94,52% jest bliska fizycznej doskonałości. Lekarz Harley Street, który jest w zespole badawczym doktora Juliana De Silva, powiedział o zwyciężczyni:

"Jodie Comer była wyraźną zwyciężczynią. Miała najwyższe ogólne odczyty dotyczące ustawienia nosa i ust. Aktorka uzyskała również najwyższy wynik za szerokość i długość nosa, a także była blisko doskonałości pod względem kształtu ust i położenia oczu. Jej podbródek jest pięknie ukształtowany. Jedynym słabym elementem jej wyglądu są brwi".

Lista najpiękniejszych kobiet na świecie - kto na niej jest?

Na liście najpiękniejszych, matematycznie doskonałych kobiet znalazły się takie gwiazdy jak m.in. Beyoncé, która zajęła czwarte miejsce. Jest to zaskakujące dla jej fanów, ponieważ sylwetka Beyoncé wpisała się w kanon kobiecych kształtów na całym świecie.

"Beyoncé zdobyła najwyższe oceny za kształt twarzy - 99,6% oraz bardzo wysokie oceny za oczy, okolice brwi i usta" - mówi lekarz Harley Street.

Na podium zaś umieszczone zostały gwiazdy, które tylko w nielicznym stopniu mają gorsze proporcje od samej Jodie Comer. Drugie miejsce zajęła amerykańska gwiazda kina Zendaya, która uzyskała bardzo dobre noty, jeśli chodzi o czoło i usta. Ostatnie miejsce na podium zajęła modelka z Hollywood, Bella Hadid, która ma doskonały kształt oczu i podbródek.

Lista jest aktualizowana co roku przez naukowców. Do tej pory nie znalazła się na niej Polka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

Pozostałe wiadomości