Agata Kulesza pierwszy raz o rozwodzie i terapii. "Leży się w skulonej pozycji ofiary"

Agata Kulesza opowiedziała o rozwodzie i terapii
Agata Kulesza opowiedziała o rozwodzie i terapii
Źródło: MWMEDIA
Agata Kulesza opowiedziała, jak poradziła sobie po zakończeniu 23-letniego małżeństwa z Marcinem Figurskim. Aktorka długo milczała na ten temat. Teraz ujawniła dlaczego. W trudnych chwilach mogła liczyć na wsparcie Katarzyny Nosowskiej, z którą przyjaźni się od dzieciństwa.

Agata Kulesza w latach 2006-2020 była żoną operatora Marcina Figurskiego, z którym wychowała córkę Mariannę. Aktorka nie chciała opowiadać o swoim życiu prywatnym. Nie poruszała wcześniej tematu rozwodu. Teraz udzieliła wywiadu dla "Twojego Stylu", w którym bardzo się otworzyła.

Serial "Skazana" wraca na ekrany. Czego widzowie mogą spodziewać się w 2. sezonie?
"Skazana" powraca z 2. sezonem. Agata Kulesza opowiedziała o roli i losach bohaterki - Alicji Mazur. Co zaskoczy widzów?

Agata Kulesza wyjaśniła, dlaczego milczała na temat rozpadu małżeństwa

Aktorka wyznała, że wolała przeczekać "medialną burzę" i zachować spokój w trakcie rozwodu.

"Życie pokazało, że potrafię rzeczy przeczekać. To nie jest fajne, kiedy w trakcie rozwodu jest się na okładkach pism, i to z dodatkiem dziwnych komentarzy. Mogłabym od razu pójść z tym do mediów i opowiedzieć moją wersję. Ale tego nie zrobiłam. Uważam, że na tej metaforycznej wojnie nie trzeba walczyć tą samą bronią, której używa atakujący. Dla mnie cierpliwość, to nieschodzenie poniżej swojego standardu, niewikłanie się w przepychanki" - powiedziała w wywiadzie.

Agata Kulesza opowiedziała o emocjach, z jakimi musiała się zmierzyć. Artystka wspomniała o swojej przyjaciółce, czyli Katarzynie Nosowskiej, która jak nikt inny potrafi ją wysłuchać i doradzić w ciężkich chwilach.

"Z doświadczenia mówię: najpierw się leży na podłodze w skulonej pozycji ofiary, ale powolutku da się z tego dywanu wstać [...] Moją najlepszą życiową doradczynią jest Kasia Nosowska, zawdzięczam jej mnóstwo. Zawsze też mam przy sobie rodzinę, na nią mogę liczyć. Bliskim dziękuję za ich cierpliwość. Musieli mnie wysłuchiwać, jak mieliłam swoje problemy, potrzebowałam je sto razy nazwać, przegadać" - dodała.

Agata Kulesza skorzystała z pomocy terapeuty

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Agata Kulesza z dumą opowiedziała o pracy, jaką włożyła w terapię i o jej rezultatach. Dziś aktorka jest szczęśliwa, że mimo cierpienia udało jej się poskładać życie na nowo.

Ja chyba działam według schematu, który mi szkodził. Nie chcę się w to zagłębiać, bo dziś jestem w innym miejscu, ale wtedy musiałam skorzystać z fachowej pomocy. Zgłosiłam się na terapię. Moja była dosyć krótka i to nie ja zadecydowałam o końcu, tylko terapeutka [...] Odrobiłam pracę domową, nie leniłam się. Intensywnie o sobie myślałam, słuchałam wykładów, czytałam książki [...] Dzięki tej pracy terapeutka uznała: "Pani Agato, za tydzień widzimy się ostatni raz" [...] Ruszyłam w świat o własnych siłach i dziś jestem szczęśliwa. Warto było przeżyć kilka trudnych lat. Rozwinęłam się jako człowiek. Mimo cierpienia mogę powiedzieć: jestem wdzięczna, że to wszystko się zdarzyło
- podsumowała.

Agata Kulesza jest cenioną polską aktorką. Za role w filmach: "Róża", "Ida", "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" zdobyła uznanie widzów i krytyków. Na antenie TVN i w Playerze wystąpiła w serialach "Prawo Agaty", "Pułapka", "Królestwo kobiet", a od 2021 roku gra główną bohaterkę w serialu "Skazana". Ta produkcja została uhonorowana prestiżową nagrodą. Sprawdźcie to TUTAJ.

Przeczytajcie w naszym serwisie więcej artykułów o serialu "Skazana". Czekają na Was ciekawostki na temat bohaterów i fabuły.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości