Albert S. Ruddy nie żyje. Znany z m.in. "Ojca chrzestnego" laureat Oscara miał 94 lata

Albert S. Ruddy
Albert S. Ruddy
Źródło: Getty Images
Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Albert S. Ruddy, laureat aż dwóch Oscarów. Był współtwórcą takich kultowych produkcji jak "Ojciec chrzestny", "Strażnik Teksasu", czy "Dziecko za milion dolarów". Miał 94 lata.

Albert S. Ruddy urodził się 28 marca 1930 roku w Montrealu. Był jednym z najbardziej znanych kanadyjsko-amerykańskich producentów filmowych i telewizyjnych. Jego kariera trwała kilka dekad. Zmarł 25 maja 2024 roku. Był jednym z dziewięciorga producentów, którzy zdobyli co najmniej dwie statuetki Oscarów w kategorii "Najlepszy film".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy odeszli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku

Albert S. Ruddy nie żyje

Jak informują zagraniczne media, Albert S. Ruddy zmarł po krótkiej chorobie 25 maja 2024 roku w Ronald Reagan UCLA Medical Center w Los Angeles. Szczegóły dotyczące jego pogrzebu nie zostały szeroko udostępnione w mediach. Na ten moment mówi się o tym, że ceremonia ma mieć charakter prywatny.

Bliscy artysty nie ujawnili również szczegółów choroby, która doprowadziła do jego śmierci.

Albert S. Ruddy pozostawił po sobie bogate dziedzictwo w świecie filmowym i telewizyjnym. Był ceniony za swoją niezłomność w dążeniu do sukcesu w branży. Jego śmierć jest wielką stratą dla świata rozrywki, a pamięć o jego osiągnięciach będzie trwać jeszcze przez wiele lat.

Albert S. Ruddy - co o nim wiemy?

Albert S. Ruddy uczęszczał do Brooklyn Technical High School, a następnie otrzymał stypendium na City College of New York, gdzie studiował inżynierię chemiczną. Jednak przypadkowe spotkanie z magnatem filmowym Jackiem Warnerem skierowało jego ścieżkę zawodową w stronę przemysłu rozrywkowego. Jego kariera rozpoczęła się w telewizji, gdzie współtworzył udany sitcom w stacji CBS "Hogan's Heroes". To położyło podwaliny pod jego imponującą karierę w Hollywood. Zdobył znaczące uznanie jako producent filmowy, przede wszystkim za produkcję "Ojca chrzestnego" i "Za wszelką cenę", za które otrzymał Oscary za najlepszy film.

W trakcie swojej kariery Albert S. Ruddy był jednym z tych artystów, którzy nie bali się pracy w najtrudniejszych warunkach i przy najbardziej wymagających projektach. Wyjątkowo trudna historia pracy nad "Ojcem chrzestnym" została nawet przedstawiona w miniserialu z 2022 roku "The Offer".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości