Michał Żebrowski pożegnał przyjaciela. Igor Ostrowski był znanym politykiem

Michał Żebrowski
Michał Żebrowski
Źródło: MWMEDIA
Nie żyje Igor Ostrowski. Prawnik, działacz i były wiceminister zmarł 25 maja 2024 roku w wieku 53 lat. Informację o jego odejściu przekazali w mediach społecznościowych jego przyjaciele. Wzruszający wpis dodał Michał Żebrowski.

Igor Ostrowski był nie tylko cenionym prawnikiem i ekspertem ds. telekomunikacji, ale również aktywnym działaczem na rzecz społeczności LGBT+. Pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w pierwszym rządzie Donalda Tuska.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_09
Artyści o swoich rolach w spektaklu "Bliżej" w Teatrze 6. piętro
Źródło: "Co Za Tydzień"

Michał Żebrowski pożegnał przyjaciela

Kilka dni w mediach pojawiła się informacja o śmierci Igora Ostrowskiego. Wiele osób publicznie wyraziło swoje kondolencje i podzieliło się wspomnieniami o zmarłym. Michał Żebrowski opublikował na swoim profilu na Instagramie wzruszający wpis, w którym pożegnał przyjaciela.

"Igorze… kochamy cię" – napisał znany aktor, zamieszczając ich wspólne zdjęcie.

Na Facebooku wzruszający wpis umieścił również Michał Boni, były poseł do Parlamentu Europejskiego.

"Igor Ostrowski nie żyje. Odszedł w wieku 53 lat w sobotę, 25 maja 2024 roku, o godz. 14.30. Nie wstydzę się powiedzieć, że z oczu popłynęły mi łzy… zacisnąłem palce, myśląc o nim, o Jego bezbrzeżnym cierpieniu w długiej i powracającej chorobie, ale i o Jego barwnej radości życia, mimo wszystko" – napisał polityk.

Kim był Igor Ostrowski? 

Igor Ostrowski urodził się 5 stycznia 1971 roku w Warszawie. Był prawnikiem, ekspertem rynku telekomunikacji i nowych technologii oraz działaczem na rzecz społeczności LGBT+.

W latach 2011-2012 Igor Ostrowski pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska. Był również Przewodniczącym Rady ds. Cyfryzacji w latach 2014-2016.

W latach 2012-2019 został członkiem Multistakeholder Advisory Group przy Sekretarzu Generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych, działającej w ramach Internet Governance Forum.

Jako specjalista od regulacji mediów i technologii cyfrowych, prawa własności intelektualnej oraz prawa telekomunikacyjnego, doradzał wielu wiodącym europejskim i amerykańskim nadawcom radiowym i telewizyjnym, a także międzynarodowym operatorom telekomunikacyjnym i spółkom z branży IT.

Igor Ostrowski był również znanym działaczem na rzecz społeczności LGBT+. W 2021 roku wspólnie z Agnieszką Holland, Olgą Tokarczuk i Kasią Adamik, założył Fundację Równorodność (Equaversity Foundation), której celem jest wspieranie polskich organizacji NGO działających na rzecz osób LGBT+ poprzez kampanie fundraisingowe. Za swoje zaangażowanie w tę działalność został nagrodzony przez międzynarodową organizację Stonewall Global Senior Leader Awards w 2020 roku oraz przez ranking Chambers Diversity and Inclusion Europe: LGBT+ Lawyer of the Year w 2019 roku.

Jako współautor raportu Polska 2030 i programu Polska Cyfrowa, Igor Ostrowski przyczynił się do kształtowania strategii rozwoju cyfrowego kraju. W ostatnich latach był partnerem w kancelarii Dentons, gdzie kontynuował swoją pracę prawniczą i doradczą.

Był również zaangażowany w ostatni projekt Ewy Puszczyńskiej – oscarowy film "Strefa Interesów".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA/Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości