Aleksandra Domańska o związku ciała z emocjami. "Straty są duże, serce krwawi"

Aleksandra Domańska pokazała opatrunek na brzuchu
Aleksandra Domańska pokazała opatrunek na brzuchu
Źródło: MWMEDIA
Aleksandra Domańska pokazała na Instagramie swoje zdjęcie, zwracając uwagę fanów na ważny temat. Aktorka dodała szczery wpis, a później rozpoczęła dyskusję z obserwatorami na temat związku ciała z emocjami.

Aleksandra Domańska w październiku 2021 r. została mamą. Syn aktorki nosi imię Ariel. Gwiazda nie unika tematów tabu. Zbliżyła się do swoich obserwatorów na Instagramie, z którymi dyskutuje na różne trudne tematy, szczególnie te związane z macierzyństwem i ciałem.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Joanna Krupa była pytana, czy jest w ciąży. "Uderzyło mnie to w serce"
W rozmowie z nami Joanna Krupa wróciła wspomnieniami do czasów, gdy była pytana o to, czy jest w ciąży. Miała wówczas problemy ze zdrowiem.

Aleksandra Domańska o emocjach

Aleksandra Domańska opowiedziała o tym, że jest w procesie "remontu" swojego ciała.

"Wstała. Była w remoncie. W procesie entropii, dezorganizacji systemu, pogłębiającym się chaosie, psychologicznej dezintegracji. Kiedy proces entropii w końcu wyhamowuje, przeradza się w proces samouporządkowania - emergencji. Codziennie powtarzał jej: nie jesteś jedyna, która przechodzi taki moment. Nie jesteś jedyna. I ta świadomość, że nie jest sama taka połamana i w remoncie to był balsam na bolące kości, nerwy, zwoje, serce. Zostało jeszcze trochę czasu, żeby zająć się tą ruinką. Idzie wiosna" - brzmi wypowiedź aktorki na Instagramie.

Jedna z jej obserwatorek zwróciła uwagę, że ten chaos czy rozbicie, o którym mówi aktorka, z czasem może ułożyć się w całość i zapoczątkować "nowe ja".

"Nie biorę innej możliwości pod uwagę. Straty są duże, serce krwawi, ale ja zawsze idę ku lepszemu" - odpisała Aleksandra Domańska.

Aktorka jest wdzięczna za to, że jej ciało potrafi tak się zmieniać i pokonywać różne trudności. Jednak w ostatnim czasie zrozumiała coś jeszcze. Poczuła związek ciała z emocjami. Wyznała, że jest to dla niej duża lekcja.

Aleksandra Domańska pokazuje swoje ciało i porusza tematy tabu

Aleksandra Domańska jakiś czas temu poruszyła również temat wstydu. Kiedyś żyła w myśl zasady: "co ludzie powiedzą?". Wstyd dotyczył najbardziej kwestii związanych z wyglądem. Aktorka docenia swoje ciało w każdej postaci.

"Czasem jest mniejsze, czasem większe, potem jeszcze większe i znów mniejsze, umięśnione, bardzo wyrzeźbione, zmęczone, wiotkie, niedożywione. I nieważne, w jakim ciele mieszkam, wciąż czasem czuję ten wstyd. Bo jak ważyłam xyz to nie powinnam odkrywać ramion, bo jak byłam w ciąży, to nie powinnam odkrywać… czegokolwiek, bo jak byłam dziewczynką, to nie powinnam siadać 'tak' w piaskownicy, a jak ważę abcd, to powinnam 'zjeść coś na litość, bo przecież zaraz złamie się w pół, sama skóra i kości'" - wymieniała krzywdzące opinie.

Ostatnio Aleksandra Domańska skupiła się na swoim ciele, poświęciła mu uwagę. Doceniła, ile jest w stanie znieść. Poniżej aktorka pokazała swój brzuch po ciąży. "Tam jest moje niewyczerpane źródło mocy, kreacji, łagodności, waleczności, gniewu, miłosierdzia i życia. Tam kreowałam człowieka" - podkreśliła.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości