Gwiazdy

Paris Fashion Week 2023. Dwóch aktorów postawiło na spódnice

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Robert Pattinson

Paris Fashion Week to od lat jedno z największych i najważniejszych wydarzeń ze świata mody. Każdego roku pasjonaci stylowej odzieży i dodatków prezentują swoje wyjątkowe kreacje i oglądają najnowsze kolekcje osławionych projektantów. Dla setek osób to jedyne takie miejsce i moment, w którym mogą dać upust swoim modowym żądzom. Co zaskoczyło na paryskim tygodniu mody? Dwóch uwielbianych i popularnych aktorów w … spódnicach.

Choć moda jest elastyczna i postępowa mężczyźni prezentujący się w spódnicach wciąż budzą niemałe emocje. Zwłaszcza gdy na założenie jej decydują się najznamienitsze nazwiska z Hollywood. Tym razem wśród tych, którzy zaskoczyli wyborem kreacji znalazł się między innymi - Robert Pattinson. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Za nami Paszporty Polityki. Nagrodzono ludzi kultury
Za nami Paszporty Polityki. Nagrodzono ludzi kultury Za nami kolejna edycji Paszportów Polityki. Na tym prestiżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć kamer programu "Co Za Tydzień". Źródło: TVN

Paris Fashion Week - aktorzy w spódnicach

Paris Fashion Week 2023 minie pod znakiem dwóch aktorów, którzy zdecydowali się na modowe szaleństwo. Robert Pattinson i Lucien Laviscout zrobili bowiem odważny krok i zrezygnowali z klasycznego wyboru dolnej części kreacji. Aktor, który wcielił się niedawno w rolę "Batmana" postawił na krój spódnicy odsłaniającej łydki. Kraciasty wzór idealnie odwzorowywał ten ze szkockich klitów. Brytyjski artysta, który zyskał rozpoznawalność w osławionym serialu o życiu we Francji, wybrał długą, plisowaną spódnicę w kolorze jasnej pistacji. 

Robert Pattinson
Robert Pattinson zaskoczył kreacją na Tygodniu Mody Robert Pattinson Źródło: Getty Images

Choć wybór panów spotkał się ze sporym zdziwieniem, wielu krytyków i znawców mody zwraca uwagę, że niegdyś spodnie w przypadku kobiet budziły równie duże wątpliwości. Ich zdaniem świat mody powinien wyzbyć się utartych schematów i pozwolić wszystkim na wyrażanie siebie za pomocą ubrań i dodatków. 

Lucien Laviscount
Lucien Laviscount zaskoczył kreacją na tygodniu mody Lucien Laviscount Źródło: Getty Images
Lucien Laviscount
Lucien Laviscount na tygodniu mody wystąpił w spódnicy Lucien Laviscount Źródło: Getty Images

Brad Pitt w spódnicy - tak zaprezentował się na premierze filmu 

Co ciekawe, w 2022 roku inny światowej sławy aktor zaskoczył wyborem stylizacji i na premierze filmu pojawił się w spódnicy. Na tę odwagę pozwolił sobie Brad Pitt podczas uroczystej gali w Berlinie poświęconej filmowi "Bullet Train". Zdjęcie gwiazdora w kilka godzin okrążyło światowe media a styliści, projektanci i krytycy mody prześcigali się w komentarzach na ten temat. 

Brad Pitt
Brad Pitt w spódnicy. Jak zaprezentował się gwiazdor? Brad Pitt Źródło: Getty Images

Czy męskie spódnice powinny na stałe zagościć na wybiegach? A może uważacie, że powinny trafić na sklepowe półki? Choć zdania na ten temat są podzielone, jedno jest pewne. Takie wystąpienia są początkiem kolejnej, modowej rewolucji.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości