Andrzej Sołtysik – wiek, szkoła, kariera, żona, dzieci

Andrzej Sołtysik - czy ma żonę?
Andrzej Sołtysik - czy ma żonę?
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Andrzej Sołtysik przez wiele lat kojarzony był głównie z tematyką filmową, natomiast obecnie pojawia się cyklicznie w paśmie porannym Dzień Dobry TVN. Niedawno ożenił się i doczekał synka. Od 1997 r. związany jest ze stacją TVN.

Andrzej Sołtysik – wiek, szkoła

Andrzej Sołtysik urodził się w 1966 r. w Sułoszowej. Studiował filmoznawstwo, choć nie ukończył studiów. Jego pasją od zawsze były filmy, dlatego też w jego karierze zawodowej wiele czasu poświęcił właśnie temu zagadnieniu.

Andrzej Sołtysik

Zanim Andrzej Sołtysik trafił do TVN, swoich sił dziennikarskich próbował w radiu. Najpierw w Małopolska Fan w 1990 r., a zaraz potem w RMF FM, gdzie do jego głównych zadań należało tłumaczenie zagranicznych newsów na j. polski. Tu jednak dość szybko wykorzystał swoją ogromną wiedzę o świecie filmu i dostał autorski program "Świat według Andrzeja Sołtysika". 

W TVN zaczął pracę w 1999 r. Rozpoznawalność dość szybko przyniosło mu prowadzenie kultowego już programu "Big Brother" z Martyną Wojciechowską. Kolejnym lubianym przez widzów programem był format "Jak łyse konie", w którym występowały gwiazdy wraz z przyjaciółmi. Musieli wykonywać zadania i przewidywać zachowania bliskich, by finalnie wygrać odcinek i nagrodę, czyli podróż. 

Przez wiele lat Andrzej Sołtysik prowadził także "Multikino" na antenie TVN24. W latach 2002-2007 pełnił jeszcze jedną ważną funkcję, a mianowicie był rzecznikiem prasowym Grupy TVN.

Przełom w jego karierze zaczął się w roku 2007, kiedy dołączył jako współprowadzący do grupy dziennikarzy spotykających się codziennie z widzami, dzięki programowi Dzień Dobry TVN. Początkowo program prowadził z Kingą Rusin, a następnie Magdą Mołek. Od września 2016 r. jego partnerką w porannym wydaniu została Anna Kalczyńska

Andrzej Sołtysik nie porzucił swojej pasji do kina. Na antenie TVN Fabuła prowadzi autorski program "Andrzej Sołtysik przedstawia". Od 2017 r. o najciekawszych wydarzeniach w świecie filmowym opowiada także słuchaczom Meloradia w audycji "As w kinie".

Blanka Lipińska o secondhandach
Gdzie Blanka Lipińska najczęściej robi zakupy? Blanka wyznała, że uwielbia secondhandy.
Źródło: Co za Tydzień

Andrzej Sołtysik – żony i dzieci

Andrzej Sołtysik był trzykrotnie żonaty. Z Shadią Ahmed Mohamed Nugud byli małżeństwem od września 2003 roku. Poznali się w Zakopanem, gdzie w jednym z centrów handlowych Sołtysik prowadził imprezę, a Shadia była modelką. Rozwód nastąpił po 10 latach, a para rozstała się, jak deklarował Andrzej w dobrych relacjach. Niestety rozwód źle wpłynął na dziennikarza. Wpadł w rockandrollowe życie, mieszkał w lokalu znajomych i nie miał nikogo bliskiego. To był czas życia w zawieszeniu, przemyśleń o tym, że ma 45 lat, dwa nieudane małżeństwa za sobą, zero dzieci, a jego kariera też stała w miejscu.

Obecną żoną dziennikarza i prezentera telewizyjnego jest Patrycja Czop. Ślub odbył się w 2015 r. i było o nim głośno głównie za sprawą różnicy wieku, która dzieli małżonków. Gdy para poznała się, Patrycja była studentką AGH. Do pierwszego kontaktu doszło w jednym z krakowskich kin. Andrzej był pod ogromnym urokiem swojej przyszłej żony i tak bardzo starał się zrobić na niej wrażenie, że nieomal nie popsuł wszystkiego serią mało zabawnych sucharów, które do dziś żartobliwie wypomina mu ukochana. Dla żadnego z nich 23-letnia różnica wieku nie była istotna, Patrycja bowiem okazała się dojrzałą kobietą i pewną siebie, Andrzej z kolei miał taki styl życia, który zdecydowanie go odmładzał. Jak przyznał w jednym z wywiadów, mentalnie spotkał się z żoną na tym samym poziomie. 

Patrycja okazała się być właściwą osobą i Andrzej postanowił się jej oświadczyć. Wspólnie przetrwali ciężkie chwile zarówno w życiu dziennikarza, jak i jego partnerki. Najpierw Patrycja wspierała Andrzeja w terapii, gdy mierzył się z problemem alkoholowym. To za jej namową także zaczął chodzić do terapeuty. Później mąż wspierał ją, gdy mierzyła się z hejtem wywołanym ich związkiem, ale również, gdy lekarze zdiagnozowali u niej endometriozę i gdy długo walczyli o dziecko. 

Na szczęście w 2016 r. małżeństwo doczekało się syna, Stanisława Wiktora Sołtysika, który jest oczkiem w ich głowie. Całą ciążę przyszli rodzice zamartwiali się, czy wszystko będzie przebiegać prawidłowo, bowiem określono ją jako zagrożoną, ale finalnie Staś jest zdrowym i pogodnym chłopcem. Rodzice dbają o to, żeby nie pokazywać jego twarzy w swoich mediach społecznościowych, chłopiec zazwyczaj pozuje tyłem.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości