Anita Werner świętuje 44. urodziny. Nie każdy wie, że grała kiedyś w filmach

Anita Werner świętuje urodziny. Jak przebiegała jej kariera?
Anita Werner świętuje urodziny. Jak przebiegała jej kariera?
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Anita Werner świętuje 44. urodziny. Dziennikarka wybrała się nad polskie morze wraz z ukochanym. Z okazji jej urodzin przypominamy jej sylwetkę, a także drogę do kariery. Mało kto pamięta, że Anita Werner zagrała w kilku filmach.

Anita Werner jest jedną z najbardziej znanych dziennikarek w Polsce. Ze stacją TVN24 związana jest od 21 lat, czyli od początku istnienia stacji. Na swoim koncie ma również cztery wydane książki, a także może pochwalić się pracą na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Mało kto pamięta jednak jej początki, które były dość ciekawe.

Anita Werner - kariera

Anita Werner urodziła się 28 marca 1977 r. w Łodzi. Po zdanej maturze dziennikarka ukończyła kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim w 2001 r. Już w wieku zaledwie 17 lat Anita Werner zagrała główną rolę żeńską w filmie Władysława Pasikowskiego "Słodko gorzki".

Później pojawiła się również w filmach "Dzieje mistrza Twardowskiego", "To my" i "Zostać miss". Po tej ostatniej roli Anita Werner zakończyła swoją karierę aktorską. Co ciekawe, w wywiadzie dla Plejady powiedziała, że nie lubi, kiedy ktoś mówi o niej "aktorka". Jak się okazało, o mały włos dziennikarka zawładnęłaby rynkiem muzycznym.

"Protestuję za każdym razem, gdy słyszę, że byłam aktorką. Nie byłam. Jest różnica między stwierdzeniem, że ktoś był aktorką, a że ktoś zagrał w filmie. Ja skłaniam się ku temu drugiemu. Oczywiście, w pełni profesjonalnym filmie, z fantastycznymi zawodowymi aktorami i u świetnego reżysera. Natomiast ja byłam amatorką, która trafiła na plan ze zdjęć próbnych. To była fantastyczna przygoda. Zresztą, tak samo jak moje śpiewanie. Ja przecież byłam o krok od nagrania płyty. Niewiele brakowało, a nawiązałabym współpracę z jedną z wytwórni płytowych" - powiedziała.

Zobacz wideo:

"Hotel Paradise". Klaudia El Dursi o pracy na planie

Anita Werner próbowała swoich sił w modelingu

Anita Werner działała także przez pewien czas w modelingu.

"Ja po prostu korzystałam z szans, które dawało mi życie. Byłam szczupła i wysoka, więc gdy wcześniej zaproponowano mi spróbowanie swoich sił w modelingu, też się zgodziłam. Dlaczego miałabym tego nie zrobić? Miałam fantastycznych rodziców, którzy mi na to pozwalali. Oczywiście, pod warunkiem niezawalania szkoły. A ponieważ byłam dobrą uczennicą, to nie było z tym problemu. Już wtedy dochodziła do głosu moja ciekawość świata" - dodała.

Swoją karierę w mediach Anita Werner zaczęła od pierwszej polskiej sportowej stacji telewizyjnej "Wizja Sport". Następnie dziennikarka zaczęła pracę w stacji TVN24, z którą jest związana do tej pory. Na antenie TVN24 prowadzi Fakty po południu i Fakty po Faktach. W przeszłości prowadziła również programy takie jak Dama Pik, Serwisy informacyjne, Poranek TVN24, Prosto z Polski, Magazyn 24 godziny, Raport wieczorny, Studio 24, Studio Europa i Wybory 2005.

Anita Werner ma także na koncie cztery wydane książki "Dwa ognie", "Dama Pik", "Nieoficjalnie" i "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka".

Od 2018 r. dziennikarka jest związana z dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem. Teraz dziennikarka świętuje swoje 44. urodziny. Z tej okazji podzieliła się zdjęciem na Instagramie.

"Czterdzieści i cztery. Wiek to tylko liczba, prawda? Kocham życie! A z okazji tego poniedziałku, miłości do życia życzę wszystkim!" - napisała.

Dziennikarce życzymy wszystkiego dobrego.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości