Anna Dymna nie zawsze miała tak na imię. Jakie było wcześniejsze?

Autor:
Norbert
Żyła
Anna Dymna komentuje odwołanie festiwalu

Anna Dymna należy do grona gwiazd, których imię nadane przez rodziców różniło się od tego, którym określają się dzisiaj. Nie każdy wie, że gwiazda zmieniła je dopiero w liceum.

Anna Dymna to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek, która zaczęła swoją karierę filmową w latach 70. XX wieku. Wśród najbardziej znanych produkcji z jej udziałem można wymienić takie tytuły jak serial "Janosik", film "Znachor" czy komedie "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj albo rzuć". Anna Dymna przez ponad 50 lat, z przerwami, pozostaje aktywna w swoim zawodzie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Co Za Tydzień: Anna Dymna o kolejnym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
Co Za Tydzień: Anna Dymna o kolejnym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Anna Dymna zmieniła imię

Anna Dymna wcześniej nosiła zupełnie inne imię. Znana wszystkim gwiazda kina urodziła się jako Małgorzata, co można przeczytać w jej biografii autorstwa Elżbiety Baniewicz pt. "Anna Dymna - ona to ja". Książka zawiera liczne ciekawostki i nieznane dotąd fakty z życia gwiazdy. We wspomnianej biografii znalazła się informacja, że rodzina artystki miała wiele pomysłów na jej imię. Dziadek gwiazdy był za Krystyną, a babcia za Elżbietą. Ostatecznie jednak aktorka zmieniła imię na Anna.

"Ojciec mawiał, że Anna to najpiękniejsze imię na świecie, dziadek kochał powieść Królowa Krystyna, mama chciała mieć Jasia i Małgosię, a babcia Elżunię. Mama była uległa, w metryce zapisano wszystkie imiona po kolei, ale i tak postawiła na swoim: dla najbliższych Anna zawsze była i jest Małgosią" - brzmiał fragment biografii Anny Dymnej.

Co ciekawe Anna Dymna decyzję o zmianie swojego imienia podjęła dopiero w liceum. O tym fakcie również możemy przeczytać we wspomnianej biografii.

Anna Dymna o przemijaniu
Anna Dymna wcześniej miała inaczej na imię Anna Dymna Źródło: MWMEDIA

Anna Dymna spotyka sie z hejtem na ulicy

Mimo wieloletniej kariery aktorskiej Anny Dymnej i licznych ról w filmach oraz serialach, wielu fanów kojarzy ją nadal głównie z jej pierwszych występów. Wtedy to gwiazda wystąpiła w kultowej komediach "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj albo rzuć".

Od tamtej pory minęło wiele czasu, a wygląd aktorki przeszedł przemianę. W wywiadzie z "Twoim Stylem" Anna Dymna przyznała, że ciągle zmaga się z konsekwencjami popularności tamtych produkcji z lat 70. Czasami musi nawet znosić obraźliwe komentarze od przypadkowych przechodniów.

"Filmy "Nie ma mocnych", "Janosik" czy "Znachor" wciąż są puszczane w telewizji, więc kontrast jest tym większy. Idę ulicą, a ktoś woła: "Jezus Maria, ale się z pani porobiło. Kiedyś była pani taka ładna". Zdarzyło mi się też usłyszeć: "Zapyziały misiu, nie żryj tyle", albo "K..., cożeś ty w nocy robiła, że tak wyglądasz! Wczoraj żem cię widział w filmie, ładna byłaś, a dziś co?" - powiedziała gwiazda.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości