Anna Dymna o dzieciństwie. Tak wspomina rodziców. "Tato umiał wszystko naprawić, skonstruować, wybudować"

Anna Dymna
Anna Dymna
Źródło: MWMEDIA
Anna Dymna w najnowszym wywiadzie wróciła wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Opowiedziała o rodzicach i rodzeństwie, a także zdradziła, za czym tęskni najbardziej.

Anna Dymna na ekranie zadebiutowała już w wieku zaledwie 20 lat. Widzowie pokochali ją za rolę hrabianki Klarysy w "Janosiku", Anię Pawlak w dwóch częściach trylogii "Sami swoi" Sylwestra Chęcińskiego, Melanię Barską w "Trędowatej" czy Marię Jolantę Wilczur w filmie "Znachor".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

CZTSTENKA_SLUB
Danuta Stenka o małżeństwie. "To nie płynęło łódeczką po lustrzanej tafli"
Danuta Stenka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swoim ponad 30-letnim małżeństwie. Gwiazda przyznała, że nie zawsze jej wspólne życie z mężem było usłane różami, a gdy jej córki wyprowadziły się z domu, przeszła prawdziwą próbę. - Poczułam, że to jest taki moment, kiedy życie mówi "sprawdzian związkowy" - wspominała.

Anna Dymna wspomina czasy dzieciństwa

Podziwiały ją kobiety i kochali się w niej mężczyźni. Anna Dymna jest ikoną polskiego kina. Z wiekiem zaczęła otrzymywać propozycje inne niż wcześniej. Zamiast w rolach uwodzicielek, możemy oglądać ją w rolach dojrzałych, starszych kobiet.

Anna Dymna jest aktywna w mediach, jednak rzadko mówiła o życiu prywatnym. Tym razem zrobiła wyjątek i w rozmowie dla "Wysokich Obcasów" wróciła wspomnieniami do czasów dzieciństwa.

"Z mamą chodziłyśmy na łąki. To są chwile, które do dziś dają mi siłę. Rozkładałyśmy kocyk i każda się oddalała w inną stronę, a potem robiłyśmy konkurs, która zebrała więcej gatunków kwiatów. Uwielbiałam to. Tyle cudów wokół mnie, po których biegam i mogę je wziąć do ręki" - mówiła aktorka.

Anna Dymna zaznaczyła, że to właśnie dzięki rodzicom i rodzeństwu miała siłę, aby pokonywać różne życiowe trudności.

"Mam taką dziwną siłę, która wciąż jeszcze budzi się we mnie w najtrudniejszych momentach. Im gorzej, tym ta niezrozumiała radość życia mocniejsza. Jakby na przekór wszystkiemu. Gdy w coś wierzę, o coś walczę, to idę jak czołg i jestem jak muł. I teraz już wiem, że to wszystko miało początek w moim dzieciństwie i domu. To stamtąd się czerpie największą siłę przez całe życie, chociaż sobie tego człowiek nie uświadamia przez wiele lat" - dodała.

Aktorka wspomniała, że jej tato jako bezpartyjny antykomunista musiał często zmieniać prace, dlatego potrafił wiele.

"Tato umiał wszystko naprawić, skonstruować, wybudować. Zrobił piekarnik, który czasem sypał iskrami, ale mama wypiekała w nim wspaniałe ciasta i ciasteczka. Pralka konstrukcji ojca, wirując, dumnie 'chodziła' po kuchni ku naszej wielkiej radości, że nikt takiej nie ma. Dorastałam w przekonaniu, że wszystko można zrobić własnymi rękami. Przydaje mi się to do dziś. Robię przetwory, nalewki i różne rękodzieła w domu i ogrodzie" - wspominała.

Anna Dymna
Anna Dymna
Źródło: x-news

Anna Dymna o relacji z rodzicami

Aktorka zaznaczyła, że w jej domu nie było przemocy, ani zakazów i nakazów. Rodzice poznali się, kiedy mieli po 16 lat. Później po wojnie stworzyli dom pełen miłości i zrozumienia dla swoich dzieci. Nigdy ich nie karali, zawsze traktowali jak młodych dorosłych, przez co Anna Dymna tak ciepło wspomina tamten czas.

"Kiedyś mama zobaczyła, że idę do domu na zewnątrz schodów, za barierką. Usłyszałam: 'Bardzo cię kocham, a to, co robisz, jest niebezpieczne, jakbyś się zabiła, to dla mnie będzie tragedia. Nie chodź tak więcej, jeśli mnie kochasz'. I już nie chodziłam" - mówiła.

Anna Dymna szczególnie ciepło wspomina swoją mamę. W rozmowie dla "Wysokich Obcasów" mówiła:

"Dobra jak prawdziwy anioł. Jest dla mnie niedościgłym wzorem. Nigdy nikogo nie oceniała pochopnie, nad każdym się pochylała. Gdy leżał na ulicy pijany człowiek, nie mówiła: 'Nie podchodź, to wstrętny alkoholik', tylko: 'Trzeba zobaczyć, czy temu panu nie można pomóc'. Czasem dostawała od niego brzydkie słowo, ale nigdy się nie zrażała" - wyznała.

Anna Dymna
Anna Dymna
Anna Dymna
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości