Anna Kalczyńska – wiek, szkoła, kariera, mąż, dzieci

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Anna Kalczyńska od lat związana jest ze stacją TVN, choć wcześniej głównie zajmowała się tematami politycznymi i  społecznymi. Obecnie odnalazła się w programie śniadaniowym i współprowadzi program Dzień Dobry TVN w duecie z Andrzejem Sołtysikiem. Dziennikarka jest szczęśliwą żoną i mamą.

Anna Kalczyńska – wiek, szkoła

Anna Kalczyńska urodziła się w 1976 r. w Warszawie w rodzinie aktorskiej. Jej mamą jest znana aktorka Halina Rowicka, znana z ról w takich serialach jak m.in.: Dom, Zmiennicy, Na wspólnej, Prawo Agaty.

Tatą jest Krzysztof Kalczyński, aktor teatralny i telewizyjny, który zmarł w 2019 r. Występował w kultowych filmach jak: "Stawka większa niż życie", "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ kasiarzy", "Zmiennicy", "Pogranicze w ogniu", czy "Na wspólnej".

Anna Kalczyńska ma brata, który urodził się rok później, w 1977 r. W dzieciństwie złapał bakcyla aktorskiego i zagrał w filmie "Smacznego telewizorku", później starał się także dostać do szkoły aktorskiej, jednak po nieudanej próbie zdecydował się pójść inną drogą. Tworzy spoty reklamowe. Dziennikarka ma także młodszą o 14 lat siostrę Marysię, która jest ulubienicą rodziny.  

Dziennikarka ukończyła Kolegium Europejskie w Warszawie, a potem Lingwistykę Stosowaną na UW oraz dziennikarstwo. 

Anna Kalczyńska – kariera

Anna Kalczyńska początkowo związała się z tematyką polityczną, zaczęła od stażu w Komisji Europejskiej w Brukseli. Współpracowała przez chwilę z telewizją publiczną, jednak dość szybko przeszła do stacji TVN. Od 2002 r. pracowała jako wydawca w magazynie "Studio Europa", ale już od grudnia 2003 r. zaczęła pracować przed kamerą, prowadząc serwisy informacyjne TVN24. Przez trzy lata z Łukaszem Grasem prowadziła magazyn "Polska i świat". 

W 2014 r. Anna Kalczyńska zasiliła szeregi prezenterów telewizyjnych programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN". Występuje obecnie w parze z Andrzejem Sołtysikiem, choć wcześniej partnerował jej Robert Kantereit oraz Jarosław Kuźniar.

Anna Kalczyńska często przeprowadza wywiady z zagranicznymi gwiazdami i kobietami ze świata polityki. Ostatnio ukazała się jej rozmowa z Sarah Ferguson, księżną Yorku.

Anna Kalczyńska – mąż i dzieci

Anna Kalczyńska wyszła za mąż za Macieja Maciejowskiego. To była miłość od pierwszego wejrzenia, bowiem po pół roku para zaręczyła się, a już po roku stanęła na ślubnym kobiercu. Poznali się  w pracy, Anna była reporterką TVN24, a Maciej pracował w dziale marketingu na stanowisku menadżerskim. Prowadząc program o Unii Europejskiej potrzebowała konsultacji reklamowej i wysłano ją właśnie do Maćka, który miał jej w tym pomóc. On zawstydził się, a ona od razu zwróciła uwagę na jego ciemne oczy. Umówili się w barze, żeby omówić strategię działania, potem na kolację i od razu zaskoczyło. Nie mogli przestać rozmawiać, tak dobrze się rozumieli. Ich związek przyspieszył, gdy w mieszkaniu Macieja pękły rury. Postanowił wówczas wprosić się do Ani i już tam został. Gdy latem, po półrocznej znajomości poprosił ją o rękę, nie miała wątpliwości, że to z nim chce spędzić resztę życia. 

Ślub odbył się w 2007 r. Pierwsze lata były na docieranie się, Maciej uwielbiał wyjeżdżać, a Anna zmęczona po pracy wolała odpoczywać w domu wśród rodziny. Wykonali dużą pracę, by spotkać się w połowie.

Anna Kalczyńska w trzy lata urodziła trójkę dzieci. Pierwszy syn był długo wyczekiwany, prawie dwa lata starań zakończyły się jednak sukcesem i na świecie pojawił się Jaś. Rok później Hania, natomiast najmłodsza Krysia była przysłowiową niespodzianką, jak wspominała Anna Kalczyńska w jednym z wywiadów. 

Kalczyńska adoptowała także finansowo kilkudniową dziewczynkę Anastazję z Afryki. Dzięki wsparciu dziennikarki, będzie miała ona większe szanse na rozwój i podjęcie nauki, by w przyszłości zapewnić sobie lepszy start w życiu.

Zobacz także:

"Co Za Tydzień" - aktorzy z serialu "Bunt"
"Co Za Tydzień" - aktorzy z serialu "Bunt"

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: MwMedia

Pozostałe wiadomości