Anna Lewandowska o zmianach w Polsce i aborcji. "Sama jestem przeciwniczką"

Anna Lewandowska
Anna Lewandowska
Źródło: MWMEDIA
Anna Lewandowska wraz z rodziną od dawna mieszka i żyje w słonecznej Hiszpanii. Sportsmenka nie jest jednak obojętna na to, co dzieje się w jej ojczyźnie. Niedawno udzieliła szczerego wywiadu, w którym odniosła się do kwestii ważnych społecznie. Jak zaznaczyła, optuje za tym, by każdy mógł dokonać właściwego dla siebie wyboru.

Anna Lewandowska z wielkim optymizmem patrzy w przyszłość i chętnie przekazuje to swoim podopiecznym i internautom tłumnie śledzącym jej losy w mediach społecznościowych. I choć niechętnie dzieli się największymi rodzinnymi sekretami, to co jakiś czas ku pokrzepieniu innych opowiada o swojej niebanalnej historii, czy wypowiada się w tematach, które są istotne dla milionów osób.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Trening z Anną Lewandowską
Trening z Anną Lewandowską
Trening z Anną Lewandowską

Anna Lewandowska o aborcji

Tematy związane z zaostrzeniem prawa aborcyjnego od długiego czasu budzą w Polsce zainteresowanie i kontrowersje. Jedni uważają, że walczą o ochronę życia, drudzy zaś, że walczą o ochronę możliwości własnego wyboru. W sprawie chętnie wypowiadają się również największe osobistości show-biznesu. Niedawno do tej grupy dołączyła Anna Lewandowska, która udzieliła wywiadu dla serwisu WP Kobieta.

"Mówiłam o tym w trakcie strajków i podtrzymuję swoje zdanie. Sama jestem przeciwniczką aborcji, ale wiem, że istnieją różne sytuacje i każda kobieta powinna móc samodzielnie podjąć taką decyzję. Konieczne jest wypracowanie zmian legislacyjnych, które będę uwzględniały prawa kobiet" - powiedziała.

Żona Roberta Lewandowskiego zaznaczyła, że jej zdaniem zmiany w Polsce są niezwykle potrzebne.

"Cieszę się, że jest dużo nowych postulatów. Z radością przyjęłam informację, że kobiety w Polsce będą miały dostęp do bezpłatnych zabiegów in vitro. Choć mieszkam w Hiszpanii, jestem dumna, że jestem Polką i interesuję się wszystkim, co dzieje się w kraju" - dodała na koniec.

Robert Lewandowski o stracie dziecka

Robert Lewandowski jest bezapelacyjnie jednym z najbardziej znanych i lubianych piłkarzy na świecie. Jego konto na Instagramie obserwuje ponad 33 miliony użytkowników. Wszyscy z zaciekawieniem obserwują jego poczynania zawodowe i osobiste. Niedawno premierę miał dokument opowiadający o jego życiu. To właśnie tam otworzył się na tragedię, z którą przyszło mu się zmierzyć w 2016 roku.

Para starała się wówczas o potomka, a tragedia spadła na nich zupełnie niespodziewanie. Sportsmenka pierwszy raz opowiedziała o tym doświadczeniu dopiero w 2022 roku, mówiąc, że to najgorszy i najtrudniejszy moment w jej życiu.

"Pamiętam moment mistrzostw Europy we Francji. To był okres, w którym staraliśmy się z Anią o dziecko. Przyleciała do mnie parę dni wcześniej i okazało się, że Ania poroniła. Mimo tego, że prywatnie człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny, to musi tak naprawdę stawić czoła temu wszystkiemu, wychodząc na boisko. Spróbować skupić się na tym, co powinien" - powiedział Robert Lewandowski w dokumencie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości