Anna Romantowska pierwszy raz o orientacji Krzysztofa Kolbergera. "Dawno trzeba było to zrobić"

Anna Romantowska pierwszy raz o orientacji Krzysztofa Kolbergera
Anna Romantowska pierwszy raz o orientacji Krzysztofa Kolbergera
Źródło: MWMEDIA
Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger byli małżeństwem do lat 80. Choć ich związek nie przetrwał, aż do śmierci aktora utrzymywali dobre relacje. W najnowszym wywiadzie Anna Romantowska po raz pierwszy odniosła się do słynnej wypowiedzi córki Julii Kolberger, która opowiedziała o orientacji ojca.

Anna Romantowska jest polską aktorką teatralną i telewizyjną. Widzowie pokochali ją za role w popularnych serialach, takich jak "Dom" czy "Matki, żony i kochanki". Choć Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger stronili od tanich sensacji, ich związek w latach 70. budził niemałe zainteresowanie. Relacja ostatecznie nie przetrwała, jednak aktorzy wspólnie wychowywali córkę Julię Kolberger.

Krzysztof Kolberger był aktorem i reżyserem, poza tym spełniał się również w rolach dubbingowych. Przez wielu uważany był za przedstawiciela młodych epoki Edwarda Gierka. Krzysztof Kolberger przez wiele lat walczył z rakiem nerki. Zmarł w pierwszym tygodniu stycznia 2011 roku.

Mariusz Kozak o związku z kobietą
Mariusz Kozak o związku z kobietą

Julia Kolberger potwierdziła orientację ojca

W zeszłym roku córka aktorskiej pary udzieliła wywiadu na łamach magazynu "Replika". Julia Kolberger odniosła się do słów Jarosława Jakimowicza, który najpierw skrytykował Marsz Równości, a później pośmiertnie wyautował aktora Krzysztofa Kolbergera. Julia Kolberger w wywiadzie przyznała, że: "Jest okej być córką geja". Reżyser skrzętnie dbał o prywatność, nie mówił głośno o swoim życiu osobistym.

"Mój ojciec był wyjątkowym człowiekiem. Miał szacunek dla każdego człowieka, nad każdym się pochylał, każdemu poświęcał czas i uwagę. Byłam z nim bardzo blisko. Był introwertykiem, bardzo chronił swoją prywatność. Był pięknym i dobrym człowiekiem, łączył ludzi będących na co dzień po różnych stronach barykady w tak podzielonym kraju jak nasz" - powiedziała.

Julia Kolberger przyznała wówczas, że orientacja rodzica czy dziecka nie ma znaczenia - to miłość liczy się przede wszystkim.

"Jeśli się jest dzieckiem kochającego rodzica, to naprawdę orientacja rodzica jest bez znaczenia. I w drugą stronę: jeśli się kocha swoje dziecko, to orientacja dziecka też nie ma znaczenia. Jest OK być dzieckiem geja, dzieckiem lesbijki czy osoby transpłciowej… OK jest też być rodzicem geja, lesbijki i całego spektrum osób LGBT+, wszelkich seksualności i tożsamości płciowych. Przestańmy robić z tego problem" - powiedziała Julia Kolberger.

Córka aktorskiej pary dodała ponadto, że partner jej ojca wciąż obecny jest w jej życiu.

"Do dziś przyjaźnię się z partnerem taty. To wspaniały dziadek dla mojego syna" - powiedziała.

Anna Romantowska o orientacji Krzysztofa Kolbergera

Tym razem głos w sprawie zabrała była żona aktora Anna Romantowska. Gwiazda udzieliła wywiadu dla serwisu Onet.pl. W rozmowie z Dawidem Dudko stwierdziła, że zgadza się z wypowiedzią córki.

"Moja córka niedawno udzieliła wywiadu, na którym w pewien sposób obu nam zależało" - przyznała aktorka.

Anna Romantowska dodała:

"Dawno trzeba było to zrobić [...]. Wielu osobom ten wywiad był potrzebny. Nie tylko mnie".

Aktorka, podobnie jak jej były mąż, stroni od udzielania wywiadów i nie wpuszcza mediów do życia prywatnego. Toteż kwestii orientacji Krzysztofa Kolbergera poświęciła tylko chwilę.

"Krzyś był moim najlepszym przyjacielem. Był ważną częścią mojego życia" - dodała.

Anna Romantowska przyznała, że ucieszył ją odbiór, z jakim spotkały się wypowiedzi jej córki.

"O dziwo, nawet na plotkarskich portalach, bo głównie one rzuciły się na tę 'sensację', było bardzo dużo pięknych komentarzy. To przywraca wiarę w rozum, w dobro. I w to, że ta żałosna nagonka jest nieskuteczna" - powiedziała aktorka.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: kultura.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości