Anna Wyszkoni o walce z depresją. "Leżałam bez energii i nie wiedziałam, w którą stronę pójść"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni wraz z pojawieniem się na polskiej scenie muzycznej zaskarbiła sobie sympatię publiczności. Miłośnicy jej piosenek zasmucili się, gdy artystka odwołała trasy koncertowe i poinformowała, że mierzy się z nowotworem. Niedawno wyjawiła też, że tuż po zakończeniu leczenia walczyła z depresją. "Zdecydowanie za mało się o niej mówi, a coraz więcej osób ta choroba dotyka".

Piosenkarka niedawno została ambasadorką kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". Swoją historią chce zwiększyć świadomość dotyczącą depresji i tego, że prośba o pomoc i chęć leczenia nie powinny być tematem tabu. 

Bartek Jędrzejak szczerze o depresji
Bartek Jędrzejak szczerze o depresji Bartek Jędrzejak powiedział o depresji Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Anna Wyszkoni o walce z depresją

Anna Wyszkoni ogłosiła przerwę w karierze w 2016 roku. To właśnie wtedy okazało się, że stan jej zdrowia wymaga pomocy lekarzy. Piosenkarka mierzyła się z nowotworem tarczycy. Niedawno przyznała jednak, że choć chorobę udało się jej pokonać, po terapii jodem znacznie pogorszył się stan jej zdrowia psychicznego. 

"Kiedy skończyła się terapia jodem, poczułam, że przyszedł czas na przepracowanie tej sytuacji od strony psychicznej. Nie byłam w stanie poradzić sobie z tym sama. Leżałam bez energii na podłodze i nie wiedziałam, w którą stronę pójść w życiu, co ze sobą zrobić. Autentycznie leżałam na podłodze. To był moment zwrotny, kiedy zrozumiałam, że potrzebuję pomocy. Wtedy właśnie poszłam do psychiatry" - powiedziała wokalistka w rozmowie dla magazynu "Twarze Depresji".

Anna Wyszkoni o depresji i leczeniu

Anna Wyszkoni jako jedna z ambasadorek kampanii poświęconej zwiększaniu świadomości dotyczącej depresji udzieliła wywiadu, opowiadając o swojej historii. Dodała także, że przez swoje doświadczenie wie, jak ważna jest fachowa pomoc i uświadomienie możliwych przyczyn pojawiania się stanów lękowych i depresyjnych.

"Uważam, że depresja jest ciągle tematem tabu. Zdecydowanie za mało się o niej mówi, a coraz więcej osób ta choroba dotyka. Dlatego trzeba mówić o niej głośno. [...] Swoich psychologów mają najlepsi sportowcy, biznesmeni, ludzie sukcesu. Bierzmy z nich przykład. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego w ich przypadku to budzi podziw, a w przypadku przeciętnego człowieka dystans" - przyznała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości