Gwiazdy

Znamy przyczynę śmierci Anne Heche. Aktorka miała wypadek samochodowy

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
CNN
Anne Heche

Anne Heche nie żyje. Aktorka zmarła niedługo po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie. Anne Heche spowodowała wypadek, wskutek którego auto uderzyło w budynki i stanęło w płomieniach. Uzyskano wyniki sekcji zwłok. Koroner przekazał, co było przyczyną śmierci aktorki Anne Heche.

W sobotę 6 sierpnia media obiegła informacja o wypadku, w którym uczestniczyła Anne Heche. Aktorka jechała przez osiedle domków jednorodzinnych w Los Angeles. Jak informowały zagraniczne media, gwiazda zderzyła się z dwoma budynkami - najpierw uderzyła w garaż. Pomimo interwencji mieszkańców osiedla gwiazda próbowała odjechać. Niedługo później wjechała w ścianę pobliskiego domu mieszkalnego. Po chwili wybuchł pożar, który objął budynek i samochód. Ponad 50 strażaków walczyło z ogniem. Aktorkę udało się wyciągnąć z auta, jednak do szpitala przewieziono ją w stanie krytycznym.

Anne Heche przyczyna śmierci. Koroner przekazał wyniki sekcji zwłok

Departament Egzaminatora Medycznego - Koronera hrabstwa Los Angeles przeprowadził sekcję zwłok gwiazdy. Potwierdzono, że przyczyną śmierci Anne Heche były urazy, których doznała na skutek wypadku samochodowego. Jak podaje CNN, powołując się na raport opublikowany przez tamtejszego koronera, przyczyną zgonu były urazy inhalacyjne i termiczne. Do innych "istotnych przyczyn" śmierci zaliczono "złamanie mostka z powodu tępego urazu".

Anne Heche nie żyje

Zza oceanu spływały sprzeczne informacje. Początkowo przekazano, że stan Anne Heche jest stabilny. Rzecznik gwiazdy sprostował te doniesienia, tłumacząc, że gwiazda jest w krytycznym stanie. Od momentu przewiezienia do szpitala w Los Angeles nie wybudziła się ze śpiączki.

"Ma poważny uraz płucny wymagający wentylacji mechanicznej oraz oparzenia wymagające interwencji chirurgicznej. Jest w śpiączce i nie odzyskała przytomności od czasu tuż po wypadku" - przekazał wówczas rzecznik.

Kilka dni później rodzina przekazała, że lekarze stwierdzili śmierć mózgu. Anne Heche była sztucznie podtrzymywana przy życiu do czasu, w którym stwierdzono, w jakim stanie były jej narządy wewnętrzne. Gwiazda chciała, by zostały przekazane do przeszczepów.

"Chcemy podziękować wszystkim za życzliwe życzenia i modlitwy w intencji powrotu do zdrowia Anne oraz podziękować oddanemu personelowi i wspaniałym pielęgniarkom, które opiekowały się Anne w Grossman Burn Center w szpitalu West Hills. Niestety, z powodu wypadku Anne Heche doznała poważnego uszkodzenia mózgu związanego z niedotlenieniem i pozostaje w śpiączce w stanie krytycznym. Nie oczekuje się, że przeżyje. Już dawno temu zdecydowała się na to, że będzie dawczynią organów i jest podtrzymywana przy życiu, aby ustalić, czy będzie to możliwe" - powiedział wówczas w rozmowie z Deadline jeden z członków rodziny.

Anne Heche została odłączona od aparatury podtrzymującej życie. Gwiazda została dawczynią organów. Dzięki jej decyzji uratowano kilka osób:

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Anne Heche - kim była, w czym grała?

Anne Heche zaczęła karierę od ról telewizyjnych. Występowała w telenoweli "Inny świat", w której wcielała się w podwójną rolę bliźniaczek Vicky Hudson i Marley Love, a także serialach "Murphy Brown" i "Kroniki młodego Indiany Jonesa". Największe sukcesy odnosiła w drugiej połowie lat 90. Pojawiła się w takich filmach jak "Wulkan", "Koszmar minionego lata", "Fakty i akty", "Donnie Brasco", "Sześć dni, siedem nocy" czy "Psychol", czyli remake "Psychozy". Za rolę w serialu "Wybór Gracie" została nominowana do nagrody Emmy. Wystąpiła także w serialach "Ally McBeal", "Uwaga, faceci!", "Wyposażony", "Dig" czy "The Brave".

Ostatnio Anne Heche brała udział w pięciu projektów, które nie trafiły jeszcze na ekrany. Są to film familijny "Wildfire", thrillery "Full Ride" i "Chasing Nightmares", film akcji "Supercell", a także serial HBO Max "The Idol". Aktorka niedawno zakończyła też zdjęcia do filmu "Girl in Room 13" opowiadającego o wielomiliardowym rynku handlu ludźmi. Jego premiera zaplanowana jest na wrzesień.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości