Arkadiusz Jakubik wykupił kwaterę na cmentarzu. Zaskakujący powód

Arkadiusz Jakubik przygotował sobie kwaterę na cmentarzu
Arkadiusz Jakubik przygotował sobie kwaterę na cmentarzu
Źródło: MWMEDIA
Arkadiusz Jakubik udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił koncepcję swojego nowego teledysku, który ma kontrowersyjny wydźwięk. Opowiedział o swoim sprzeciwie wobec sytuacji politycznej w Polsce. Nie zabrakło wątków prywatnych. Aktor uregulował już sprawy ostateczne. Ma już wykupione miejsce na cmentarzu, by spocząć tam po swojej śmierci.

Arkadiusz Jakubik to aktor, reżyser, a także wokalista zespołu Dr Misio. Miesiąc temu ukazał się nowy teledysk muzyków do utworu pt. "Jestem chory na Polskę". Piosenka przedstawia stosunek Arkadiusza Jakubika do patriotyzmu. W teledysku artysta występuje ubrany w kaftan. Aktor udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił swój punkt widzenia. W rozmowie z Katarzyną Zdanowicz zdradził też m.in., że ma już dla siebie przygotowane miejsce na cmentarzu.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Wojciech Łozo Łozowski planuje światową karierę aktorską

Arkadiusz Jakubik ma dla siebie kwaterę na cmentarzu

54-letni Arkadiusz Jakubik jest przygotowany na życie w wieczności. Zdradził, że od kilku lat jest właścicielem kwatery na cmentarzu, w której w przyszłości spocznie. Los postawił przed nim pewną możliwość. Aktor spełnił wolę swojej matki, której zależało na tym, aby prochy jej męża zostały przeniesione na inny cmentarz. Ksiądz nie chciał się na to zgodzić i zażądał sporej sumy za przeniesienie prochów na podległy mu cmentarz. Nie pałał też szacunkiem do Arkadiusza Jakubika. Aktor nie dawał za wygraną i zgodził się zapłacić dokładnie tyle, ile żądał duchowny. Później w grobie spoczęły również prochy mamy artysty. Arkadiuszowi Jakubikowi zaproponowano poszerzenie grobu, by w przyszłości mogły spocząć w nim ciała kolejnych osób. Wtedy aktor stwierdził, że to dobry moment, aby zadbać o sprawy ostateczne.

"Dotarło do mnie, że wtedy zostałem prawdziwym mężczyzną. Bo prawdziwy mężczyzna ma nie tylko posadzić drzewo, wybudować dom, spłodzić syna, ale jeszcze mieć kwaterę na cmentarzu. I wtedy wszystko jest ogarnięte, pozamykane. I to jest ta nasza ostatnia stacja" - podsumował Arkadiusz Jakubik w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.

Arkadiusz Jakubik o Polsce

Arkadiusz Jakubik zyskał ogromną popularność jako aktor i przez długi czas był kojarzony tylko z rolami w filmach Wojciecha Smarzowskiego. Jednak w 2008 roku postanowił pójść też w kierunku muzyki. Wtedy wraz z gitarzystą Pawłem Derentowiczem i basistą Mariuszem Matyskiem założył zespół Dr Misio. Muzyka stała się dla niego też drogą ucieczki, co przyznał później w rozmowie z Onetem.

"Muzyka jest sferą, w której najbardziej się zapamiętuję. Jest jak jakiś cholerny wirus, od którego nie można się uwolnić. Jako aktor dostaję do ręki scenariusz. Jest narysowana moja postać, są w nim moje kwestie dialogowe, muszę się ich nauczyć. Mogę je zinterpretować, jak chcę, ale jestem tylko małym trybikiem ogromnej filmowej maszyny. Z muzyką jest inaczej. To jedyna przestrzeń aktywności twórczej, w której panuje prawdziwa artystyczna wolność" - wyznał.

Arkadiusz Jakubik zdradził, że pomysł na najnowszą piosenkę zrodził się, gdy poszedł z żoną na strajk kobiet. Wtedy przelała się czara goryczy.

"Mam dość tego, co się dzieje w Polsce. Irytuje mnie to, co robi władza. Najgorsze jest to, że wchodzi mi na własne podwórko, wchodzi mi do mojego łóżka i mówi mi, kogo mam kochać i jak to robić" - mówił aktor w wywiadzie dla Interii.

W piosence "Jestem chory na Polskę" aktor i wokalista wyraża sprzeciw wobec władzy i sytuacji panującej obecnie w Polsce. W rozmowie z Katarzyną Zdanowicz dodał, co uważa za najlepsze lekarstwo. Według artysty jest nim śmiech i dystans do siebie i innych.

I wtedy dopiero zdamy sobie sprawę, jakimi wszyscy jesteśmy kretynami, że daliśmy się wciągnąć politykom i mediom w tę wojnę polsko-polską
- podsumował.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości