Reni Jusis o przyjaźni z Remigiuszem Dorawą. "Był moim gościem na świętach"

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Reni Jusis o przyjaźni z partnerem z "Azja Express". Kim jest Remigiusz Dorawa?

Reni Jusis i Remigiusz Dorawa pokazali, że niemożliwe staje się możliwe w najnowszej edycji programu "Azja Express". Wspólnymi siłami pokonali niesprzyjające warunki i postawione przed nimi zadania, tworząc wspaniałe wspomnienia na resztę życia. Kim tak naprawdę dla siebie są? Jak i gdzie się poznali? Kilka szczegółów zdradzili w rozmowie z Dagmarą Olszewską.

Reni Jusis znana jest z delikatności, którą łączy z niesamowitą siłą ducha. Ma w sobie pewien rodzaj wrażliwości, którą niezmiennie od wielu lat porusza tłumy. Wyraz temu daje poprzez sztukę, nie tylko muzyczną. Partnera do jednej z największych życiowych przygód poznała bowiem na wernisażu.

"Azja Express". Reni Jusis o przyjaźni z Remigiuszem Dorawą

Przyjaciel na dobre i na złe, partner, który nie zawiedzie w najgorszych warunkach i poda pomocą dłoń. Do tego wykaże się ponadprzeciętną sprawnością, zarówno ciała, jak i umysłu — takich właśnie partnerów szukają gwiazdy zaproszone do programu "Azja Express". To bowiem prawdziwy wyścig i każdy z uczestników potwierdzi, że kamery na planie to tylko dodatek do prawdziwej, dzikiej przygody. Niektórzy zatem stawiają na życiowego partnera, inni wybierają rodzica lub dorosłe dziecko. Reni Jusis zabrała z kolei przyjaciela. Ta decyzja okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Nie tak dawno w rozmowie z Dagmarą Olszewska Reni Jusis i Remigiusz Dorawa opowiedzieli historię swojej znajomości.

- Poznaliśmy się na wernisażu naszej przyjaciółki, Moniki Marchewki i ja myślałam, że ty jesteś rzeźbiarzem na początku, albo malarzem — mówiła piosenkarka.

Remigiusz Dorawa szybko wtrącił:

- A okazało się, że kopię doły — z przymrużeniem oka dopowiedział mężczyzna.

Remigiusz Dorawa zaznaczył, że nie pamięta dokładnie dnia poznania, bowiem znał Reni Jusis od dzieciństwa przez jej piosenki.

- Ale to taka fajna historia, bo ja sam nie wiedziałem jak Reni pamięta ten dzień, bo ja cię znałem praktycznie od dzieciństwa — odpowiedział.

Reni Jusis zaczęła opowiadać:

- Remi jest ogrodnikiem i na początku zajął się moim ogrodem, a potem z czasem zaczęliśmy się kumplować. Potem był gościem na świętach Bożego Narodzenia w moim domu i od tamtej pory po prostu się przyjaźnimy - wytłumaczyła.

Reni Jusis - kariera

Reni Jusis zyskała popularność na przełomie wieku. Zasłynęła dzięki takim hitom jak "Zakręcona", czy "Kiedyś cię znajdę". Karierę muzyczną zaczęła budować jednak dużo wcześniej. Jeszcze w czasach szkolnych brała udział w konkursach muzycznych, rozwijając jednocześnie pasję w szkole muzycznej w Koszalinie. Jako 19-latka zagrała w musicalu "Fatamorgana" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. To właśnie dzięki tej roli po raz pierwszy została zauważona przed producenta muzycznego.

Zaczynała w chórkach profesjonalnych zespołów i w taki sposób szkoliła swój muzyczny warsztat. Przełomem okazał się rok 1993, kiedy premierę miał jej przebój "Zakręcona". Od tego momentu Reni Jusis jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich piosenkarek. W międzyczasie ukończyła Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Dziś znana jest mieszania popu z innymi stylami muzycznymi, w tym R&B, funk, hip-hop, muzyka klubowa i akustyczna. Jej twórczość jest pełna świeżości i różnorodności.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości