Barbara Kurdej-Szatan przemówiła do fanów po Pol'and'Rock Festival. "Ta rozmowa była potrzebna"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Barbara Kurdej-Szatan przemówiła na Pol'and'Rock Festival

Barbara Kurdej-Szatan pojawiła się na Pol'and'Rock Festival. Brała udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego pewien żołnierz zadał jej pytanie związane z jego pracą. Aktora zabrała głos i wyjaśniła swoje stanowisko. Po wystąpieniu opisała swoje emocje na Instagramie. Podkreśliła, że to była trudna, lecz ważna rozmowa. Podziękowała za wsparcie swojemu mężowi.

Barbara Kurdej-Szatan zmierzyła się z trudnym pytaniem podczas panelu dyskusyjnego w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, która jest częścią Pol'and'Rock Festival. Aktorka otrzymała pytanie nawiązujące do nagrania z granicy polsko-białoruskiej z listopada ub. r., które udostępniła i skomentowała na Instagramie.

Barbara Kurdej-Szatan odpowiedziała na pytanie zadane przez żołnierza

W trakcie trwania panelu do zadania pytania gwieździe zgłosił się pewien mężczyzna, który przywołał sprawę z zeszłego roku.

"Jestem żołnierzem i kiedy my tam razem biegamy, ty śpisz albo pijesz kawę. Kiedy my w nocy biegamy z tymi uchodźcami, ty jesteś w knajpie. Moje pytanie jest krótkie — dlaczego tak?" - usłyszała Barbara Kurdej-Szatan.

"Dlaczego nie jestem żołnierzem? — zapytała, a później kontynuowała odpowiedź:

W prawie europejskim jest napisane, że zadań, które są niezgodne z prawem, żołnierz nie musi wykonywać. Bo są niezgodne z prawem. Ja straciłam swoją pracę za to, co powiedziałam. Niejedną. Rozumiem, że boją się o swoją pracę, ale push backi są nielegalne

Po odpowiedzeniu na pytanie emocje wzięły górę i aktorka nie powstrzymała łez. Publiczność wsparła ją i oklaskiwała.

Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt
Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Barbara Kurdej-Szatan o wystąpieniu na Pol'and'Rock Festival

Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie kilka zdjęć z festiwalu. Aktorce spodobał się klimat wydarzenia i zamierza jeszcze tam wrócić.

"Pol’and Rock! Co za klimat! Rzeczywiście tak jest — kto nie poczuje na własnej skórze, nie zrozumie. Tam trzeba być! Za rok przyjeżdżamy z namiotem!" - napisała zachwycona wydarzeniem.

Aktorka podziękowała mężowi za to, że zawsze jest przy niej i teraz również jej nie zawiódł. Wyraziła również swoją wdzięczność za to, że mogła pojawić się na scenie i wyrazić swoje zdanie.

Dziękuję za wszystkie trudne i ważne pytania, ta rozmowa była potrzebna. Przed wejściem na scenę zżerał mnie stres (ale dowiedziałam się, że każdego rozmówcę zżera, nie byłam zatem sama). Publiczność jest ogromna i wnikliwa. Nie ma tam ściemy. I za to dziękuję! Właśnie takie rozmowy są wartościowe! Trudne, ale wartościowe. Nie spodziewałam się, że będzie mnie to kosztowało tyle emocji… Dziękuję za każdy uśmiech, żart, przytulaski pod sceną, wsparcie, dobrą energię. Jesteście the best!

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości