Zapadł wyrok w sprawie Barbary Kurdej-Szatan. Prawnik aktorki zabrał głos

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Sprawa Barbary Kurdej-Szatan została umorzona

Kilka miesięcy temu Barbara Kurdej-Szatan została oskarżona o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jak się teraz dowiadujemy, sprawa została umorzona. Adwokat aktorki Jacek Dubois zabrał głos w mediach społecznościowych.

W 2021 r. Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie nagranie z interwencji Straży Granicznej przy granicy z Białorusią i w niecenzuralnych słowach określiła funkcjonariuszy państwowych. Aktorka szybko usunęła wpis, jednak sprawa została skierowana do prokuratury.

Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt
Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Sprawa Barbary Kurdej-Szatan została umorzona

Aktorce groziła kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Cała sytuacja bardzo odbiła się na niej, ponieważ aktorka dostała masę hejtu, a nawet groźby śmierci, o czym sama mówiła w wywiadach.

Na pewien czas wycofała się z mediów społecznościowych, żeby później wrócić ze zdwojoną siłą. Aktorka przeprosiła za swoje zachowanie i wyznała, że żałuje tego wpisu, jednak nie przyznała się do winy.

"Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy — kobiet i dzieci" - tłumaczyła.

Barbara Kurdej-Szatan nie odpowie za wpis sprzed roku

Teraz na Twitterze adwokat Barbary Kurdej-Szatan Jacek Dubois napisał:

"Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan, w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia" - czytamy na profilu adwokata aktorki.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy internautów.

"I bardzo dobrze", "Już każdy o tym zapomniał", "od początku było wiadomo, że tak się to skończy" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości