Beata Kawka zatrudnia uchodźców z Ukrainy. Jaką znalazła dla nich pracę?

Beata Kawka zatrudniła osoby z Ukrainy
Beata Kawka zatrudniła osoby z Ukrainy
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Beata Kawka w najnowszym wywiadzie wyznała, że postanowiła pomóc uchodźcom z Ukrainy, którzy szukali schronienia w Polsce. Aktorka zatrudniła ich w swoim studiu dźwiękowym, a w planach ma otworzenie teatru. Mało kto wie, że sama ma ukraińskie korzenie.

Beata Kawka, podobnie jak wielu Polaków, postanowiła nie być obojętna na ludzką krzywdę i pomóc uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce, uciekając przed wojną. Aktorka otworzyła drzwi swojego studia dźwiękowego, w którym zatrudniła naszych wschodnich sąsiadów.

Beata Kawka pomaga ukraińskicm uchodźcom

W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" aktorka wyznała, w jaki sposób zamierza pomagać ukraińskim uchodźcom. Dodała, że zapewnienie im warunków do życia to nasz obowiązek.

"Naszym obowiązkiem jest ugościć te kobiety i dzieci, dać im pracę, ulgę i jakąś radość, choćby to była chwila w teatrze" - powiedziała.

Dalej dodała, że część osób zatrudniła w swoim studiu dźwiękowym.

"Część z tych osób nie rozumie, co to jest praca audiowizualna, bo nigdy nie robili takich rzeczy. Chodzi o szeptanki, czyli lektorkę i o napisy do programów telewizyjnych, do filmów czy bajek dla dzieci. Ale już za chwilę będziemy tłumaczyć pierwsze filmy i programy. Mamy zlecenie z TVN-u, a właściwie z Discovery, żeby robić szeptanki i napisy do programów lifestylowych" - powiedziała aktorka.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Aktorka chce otworzyć teatr dla dzieci z Ukrainy

Co ciekawe, aktorka ma w planie otworzyć teatr dla ukraińskich dzieci i aktorów. Artysta współpracuje z warszawską Sceną Relax i zaznaczyła, że doskonale wie, co to znaczy, kiedy aktor nie może grać w teatrze dla publiczności.

"Ja wiem, jak to jest, nie móc tego robić, pandemia nam to pokazała. Prawie dwa lata nie wychodziliśmy na scenę. Wiem, że dla ukraińskich artystów to będzie przyjemność, a oprócz przyjemności będą mieli możliwość godnego zarabiania pieniędzy" - dodała.

Co ciekawe, mało kto wie, że Beata Kawka jest pierwszym pokoleniem w swojej rodzinie, które urodziło się w Polsce, bowiem jej mama, babcia oraz dziadek pochodzą z terenów dzisiejszej Ukrainy. Aktorka nigdy nie ukrywała swojego pochodzenia i mówiła, że jest z niego dumna.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości