Beata Kozidrak nie może zaśpiewać w USA. Zespół wydał oświadczenie

Aktualizacja:
Autor:
Dominika
Kowalewska
Beata Kozidrak

Beata Kozidrak i zespół Bajm mieli zrealizować dwa koncerty w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy z nich miał się odbyć 20 sierpnia. Ku rozczarowaniu tamtejszej Polonii gwiazda nie zagrała ani w Chicago, ani nie przyjechała do Nowego Jorku. Zespół Bajm wydał oświadczenie.

Beata Kozidrak jest wokalistką i liderką zespołu Bajm od samego początku - od 1978 roku. Grupa ma na koncie 10 albumów studyjnych i setki koncertów, w tym wiele występów zagranicznych. Bajm grał m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Jednocześnie Beata Kozidrak realizowała solowe projekty.

Beata Kozidrak nie wystąpi w USA. Wydano oświadczenie

Beata Kozidrak bez wątpienia jest jedną z topowych polskich wokalistek. Od wielu lat aktywnie działa na scenie muzycznej. Od pewnego czasu artystka zmaga się jednak z kryzysem wizerunkowym. Wszystko za sprawą sytuacji z 2021 roku, kiedy to auto kierowane przez Beatę Kozidrak zostało zatrzymane przez policję i okazało się, że gwiazda znajduje się pod wpływem alkoholu. Wokalistka w maju 20222 roku została skazana na karę grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych, otrzymała zakaz prowadzenia samochodów przez pięć lat, a także pokrycia pełnych kosztów procesu oraz wpłaty 20 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

Po trudnych chwilach Beata Kozidrak wróciła na scenę i została przez fanów ciepło przyjęta. W tym roku w napiętym grafiku koncertowym znalazły się także występy zagraniczne. 20 sierpnia gwiazda miała zagrać w Chicago, natomiast 21 sierpnia w Nowym Jorku. Niestety koncerty musiały zostać przełożone. Zespół wydał oświadczenie, w którym przekazał, że "z powodów niezależnych od nas i organizatorów festiwalu Polonaise" nie mogły się one odbyć w pierwotnie planowanym terminie. Jednocześnie, zgodnie z treścią, sam festiwal odbywa się bez zmian:

"Kochani, mimo największych chęci i starań organizatorów, nasza wizyta w Stanach Zjednoczonych musiała zostać przeniesiona. Stało się to z powodów niezależnych od nas i organizatorów festiwalu Polonaise. Bardzo nam przykro, ale zobaczymy się w innym terminie. Wy bawcie się dobrze na festiwalu, na który Was serdecznie zapraszamy. Niech świeci Wam słońce i towarzyszy doskonała muzyka wspaniałych artystów. Ściskamy Was serdecznie i pozdrawiamy z Polski. Beata i BAJM" - czytamy na facebookowym profilu zespołu.

Konkretne przyczyny odwołania koncertów nie są znane.

Dorota Wellman szczerze o sławie. Wyjaśniła, dlaczego nie chce założyć Instagrama
Dorota Wellman szczerze o sławie. Wyjaśniła, dlaczego nie chce założyć Instagrama Dorota Wellman opowiedziała o swoim podejściu do sławy i popularności, a także do rozpoznawalności, którą nie ukrywa, że bardzo lubi. - Jeśli ktoś mówi, że nie lubi popularności, to myślę sobie, że troszeczkę oszukuje - mówiła w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą.

Beata Kozidrak nie otrzyma wyższego wyroku

W maju gwiazda usłyszała wyrok, który zdaniem prokuratory był zdecydowanie zbyt łagodny. Wniesiono odwołanie od decyzji sądu. W sierpniu Beata Kozidrak musiała ponownie stawić się na rozprawie. Ostatecznie 8 sierpnia na sali rozpraw była nieobecna - reprezentował ją adwokat. Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Miśkiewicz zdecydował się na odrzucenie apelacji i utrzymanie w mocy wyroku wydanego przez sąd pierwszej instancji.

"Sąd Okręgowy nie podzielił argumentacji, którą przedstawił prokurator w swojej apelacji" - powiedział w uzasadnieniu sędzia.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości