Zapadła decyzja w sprawie zaostrzenia kary dla Beaty Kozidrak. Co postanowił sąd?

Autor:
Dagmara
Olszewska
Beata Kozidrak

Beata Kozidrak w maju 2022 roku usłyszała wyrok za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Pierwotna kara niektórym wydawała się zbyt niska i prokuratura wnosiła o ponowne rozpatrzenie sprawy i surowszy wymiar sprawiedliwości dla piosenkarki. Po trzech miesiącach pojawił się nowy wyrok.

Beata Kozidrak w swoje 62. urodziny usłyszała wyrok - 50 tysięcy złotych grzywny, 20 tysięcy złotych na rzecz funduszu postpenitencjarnego i pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator szybko sprzeciwił się wyrokowi, podając za powód "rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy". 

Beata Kozidrak z nowym wyrokiem. Jaką decyzję podjął sąd? 

Sprawą Beaty Kozidrak zajął się X Wydział Karny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak poinformował "Super Express" domagano się, by piosenkarka dostała dodatkowo do wykonania prace społeczne, które przyczyniłyby się do resocjalizacji. 

"Prokuratura stwierdziła w apelacji, że ma wątpliwości co do rzetelności przeprosin Beaty Kozidrak w mediach społecznościowych. A przecież one płynęły prosto z serca. Cała Polska, pół Europy dowiedziało się, że taka gwiazda prowadziła w stanie nietrzeźwości. (...) W tej sprawie należy oceniać indywidualnie. Jak zachowywała się przed występkiem i co robiła po popełnieniu przestępstwa. Urząd prokuratorski nie podzielał poglądu, żeby wziąć pod uwagę dorobek artystyczny Beaty Kozidrak. To nie była główna przesłanka tego orzeczenia sądu. Przecież pani Beata Pietras działa też charytatywnie. Czyniła dobro, nie czerpała z tego korzyści, chciała. Czyż te osobiste cechy nie powinny wpłynąć na wymiar kary?" - mówił na sali sądowej Maciej Żbikowski, obrońca Beaty Kozidrak. 

Dorota Wellman o związku i synu. Jakub jakiś czas temu wyprowadził się z domu
Dorota Wellman o związku i synu. Jakub jakiś czas temu wyprowadził się z domu Dorota Wellman w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o sposobach na udany, długoletni związek, a także odniosła się do momentu, w którym z domu wyprowadził się jej jedyny syn.

Nowy wyrok w sprawie Beaty Kozidrak 

Jak poinformował fakt.pl, sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury i pozostawił karę wymierzoną Beacie Kozidrak bez zmian. Obrońcy piosenkarki tuż po sprawie wyjaśnili, że są zadowoleni z decyzji i nie będą składać apelacji odwoławczych. 

"Dzisiejsze orzeczenie potwierdza wyrok pierwszej instancji, sprawa jest więc zakończona. Po tym orzeczeniu wyrok stał się prawomocny" - wyjaśnili. 

"Sąd nie dopatruje się rażącej łagodności, którą podnosił prokurator. Sąd pierwszej instancji prawidłowo ocenił okoliczności łagodzące i obciążające. Kara grzywny jest karą adekwatną i powinna osiągnąć cele zapobiegawcze" - podaje "Fakt" powołując się na komentarz Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości